2009 Annual Report of Donors: Gifts under $500


Gifts under $500 Donors by Law Class Year

1942
W. Ovid Collins Jr., BA'39, and Jacqueline V. Collins
1948
C. Dewees Berry III, BA'43
1949
James L. Bass Jr.
James M. Craven
Joshua Green, BA'46
Morris N. Karch
Roe D. McBurnett Jr.
William J. McGrath
John E. McKee and Martha Ann McKee
Milton P. Rice
Charles H. Warfield, BA'47
Ralph E. Wilson and Mary Ann Murray Wilson, BA'48
Shields Wilson, BA'43, and Frances Seay Wilson, BS'44, MA'51
1950
William T. Gamble
E. Brooks McLemore Jr.
Richard T. Moore Sr., BA'42
William B. Paine Jr.
James C. Summers
Harry Walker Wellford
Fred P. Wilson
1951
Raleigh H. Brown
Robert Seton Burke
Mark C. Hicks Jr.
G. Wilson Horde Jr.
James T. Martin Jr.
Edward K. Sanders, BA'48*
Joseph S. Sims
1952
Charles T. Cady
Livingfield More, BA'47, and Agnes Fort More, BA'56
1953
J. L. Boren Jr., BA'50, and Carolyn Prewitt Boren
Gerald L. Ewell Sr., BA'51
Robert W. Lowe Jr., BA'50, and Julia Fort Lowe, MLS'67
Ronald A. May
John C. McCoid II, BA'50
1954
Joseph O. Martin Jr., BA'50
Robert L. McMurray
Roy A. Miles Jr., BA'50
Stephen D. Potts, BA'52, and Irene P. Potts, BA'52
1955
Thomas B. Avery
1956
Joseph M. Boyd Jr., BA'51, and Mary O. Boyd
R. Wayne Estes
David G. Gray, BA'54, and Elisabeth L. Gray, BA'54, MA'55, MAT'67
Leon W. Vaseliades, BA'54
1957
S. Powell Bridges
Harry W. Camp
Constantine G. Demmas and Mary Demmas, BA'56
Emil William Henry
Roy Keathley, BA'54
Hardy R. Moyers, BA'54
Walter R. Phillips
Kenneth A. Sunne
1958
William W. Bivins
Ed R. Davies, BA'53, and Betty B. Davies, BA'53, MA'75
Federico Rodriguez Pagán
Wendell H. Rorie
1959
R. Grattan Brown Jr., BA'57
David M. Dixon, BA'54, and Bishop Jane Holmes Dixon, BA'59, MAT'62
Gerald H. Johnson
Philip G. Kaminsky, BA'57
Donald A. Malmo
Robert H. Weaver
1960
Robert B. Aylor, MS'55
W. Harold Bigham and Carol A. Bigham
Daniel Ray Coffman Jr., BA'54, and Blanche Gray Coffman
Carl W. Gerig Jr.
J. Edward Harris
Richard A. Jones, BA'51, and Lucy Jones, BA'60
Joseph L. Lackey Jr.
Donald W. Pemberton
1961
James O. Bass Jr., BA'59, and Elizabeth Smith Bass, BA'59
Walton T. Conn, BA'56
John H. Henderson Jr., BA'58
Lawrence M. Magdovitz, BA'59
Gerald K. Mason
Joe H. Mount
George H. Nafziger
Ole J. Olsen Jr.
David L. Simpson III*
H. Kenan Timberlake Jr. and Patricia Timberlake, BA'60
1962
William H. Bryson
Thomas E. Smith
1963
James T. Allison
Robert S. Benham, BA'61
Robert L. Brown
Lew Conner, BA'60, and Ashley Whitsitt Conner, BA'60
Harvey C. Couch III, MA'62
William Crutchfield Jr.
J. Leland Dugger
Frederick F. Ehrsam Jr.
Howard M. Feuerstein, BA'61
John C. Newlin
James L. Rogers III, BA'60
George L. Whitfield, BA'60
1964
Harry M. Boyko Jr. and Janice H. Boyko, BA'78
Ronald J. Busch
Stephen Bruce Cohen
Joseph V. W. Gaston and Kay Baker Gaston, BA'62
Hamilton V. Gayden Jr., BA'61
Duncan Hamner Jr., BA'59
Edward M. Kaplan
Robert Leibowitz
Charles E. McCallum
John L. Mitchell and Cornelia Cunningham Mitchell, BA'63
George W. Poland
Joel H. Porter, BA'62
Barry H. Powell
David L. Sherman
Eric L. Wilson and Margaret Wilson, BA'63
1965
Thomas H. Belknap
William E. Blodgett
Joe B. Brown, BA'62, and Marilyn M. Brown, BA'63
William A. Campbell
C. Thomas Cates and Margaret Elaine Cates, BA'66
Riley C. Darnell and Mary Penelope Darnell, BS'64
Comer L. Donnell and Anne E. Donnell, MAT'65
Frank F. Drowota III, BA'60 and Claire H. Drowota, BA'67
John H. Frye III
James D. Gass
Bradford M. Gearinger
Larry K. Harrington and Hadley R. Harrington, BS'65
Vicky Horzempa
Robert M. Koeller
Gail Pigg
Carol Daugherty Rasnic
Jerry Scott
Adam E. Scurti
1966
R. Neal Batson, BA'63
Robert S. Brandt and Anne M. Brandt, BA'66
Paul H. DeLaney Jr., BA'63
Joe M. Duncan
J. Nelson Irvine
David N. Keyser
Sewell K. Loggins and Mary Elizabeth Loggins, MS'69
Allen T. Malone, BA'63, and Mary Alice Malone, BA'64
C. William Reiney
Bruce A. Smith
M. Hue Smith III , BA'63, and Dorothy R. Smith, BA'66
Frank A. Woods, BA'63, and Jayne Ann Woods, BA'66, JD'68
J. Randall Wyatt Jr.
1967
Thomas E. Abernathy IV, BA'63
James R. Cheshire III, BA'64
M. Elizabeth Culbreth
William E. Flowers
Thomas R. Gamble
Michael S. Gotkin
Robert P. Hubbard
James E. Keeley
Harriet M. King
John D. Lentz, BA'64
Jeffrey H. Mazerolle
James T. Oglesby
Robert E. Parker, BA'65, and Adrienne M. Parker, BA'65
Larry Helm Spalding, BA'65
Frank J. Vandall
F. Perry Wilson Jr. and Pamela Duffy Wilson
1968
Francis M. Bass Jr.
R. Luther Beauchamp
Andrew W. Bolt II
Bruce H. Campbell
William B. Mitchell Carter and Wilka L. Carter, BA'69, MLS'70
Ronald G. Collins
Jack B. Combs, BA'64
Louis F. Comus Jr.
A. Hamilton Cooke
Edward Lee Dale
Martha Craig Daughtrey, BA'64, and Larry G. Daughtrey, BA'62
Walter Winn Davis, BA'65
Donald G. Dickerson
Grayfred B. Gray
Robert D. Hart Jr.
John R. Howell and Linda Howell, BSN'66
Alan F. Klein
Richard J. Lyon and Kathryn Ingram Lyon, MS'70
William E. Martin, BA'65, and Jean C. Nelson, BA'69, JD'75
John W. McQuiston II
H. Edward Miller Jr.
James David Petersen
Gerald Richman
Dennis H. Sailer
Robert W. Towler
Jayne Ann Woods, BA'66, and Frank A. Woods, BA'63, LLB'66
Aaron Wyckoff, BA'65, and Diane F. Wyckoff, BA'68
John R. Wynn
Malcolm D. Young Jr.
1969
John E. Acuff
Gareth S. Aden, BA'66
Zeb E. Barnhardt Jr.
Rankin P. Bennett
Herbert C. Broadfoot II
William J. Caveney
William C. Conway and Ann Lacey Conway, BA'64, MA'71
John D. Everroad, BA'62
Warren E. Haviland
James K. Irvin Jr.
Jude T. Lenahan Sr.
Samuel L. LePrell
Neil R. Markson
Jesse T. Mountjoy and Helen Mountjoy, BA'68
Richard J. Pasarela and Alice Barbara Pasarela
Robert H. Schwartz, BA'66
G. Thomas Shields
1970
Thomas L. Adams Jr.
Jon P. Bruinooge
John M. Burtis
Neil F. Castaldo
Richard E. Franta
Marbut Glenn Gaston Jr.
C. Reid Hudgins III and Deborah Brooks Hudgins, BA'69
Edward S. Kelly Jr., BA'67
C. Martin Lawyer III
Joseph W. Mathews Jr. and Melinda M. Mathews, MAT'69
Walter L. Palmer III
Robert F. Ruckman
Finley L. Taylor
Gary P. Westergren
William C. Wood, BE'67
1971
Gary T. Baker
R. Thomas Blackburn Jr.
William A. Blanchard
Robert E. Brizendine and Bobette Brizendine
Patrick D. Coleman
Richard M. Currie Jr., BA'65, and Sarah Price Currie, MA'69
William C. Dodd
Richard J. Erickson
P. Nicholas Greenwood
Kenneth H. Howard
Richard L. Jarashow and Debra J. Wolgemuth-Jarashow, MA'71
Ronald W. Kilgore
Richard H. King
Allen D. Lentz, BA'68, and Eliza Beazley Lentz, MEd'80
Jane Evins Leonard, MAT'66
Robert J. Leonard
Alan C. Levine
Roger T. May, BA'68
Michael J. Philbin and Nancy Shannon Philbin, MME'71
James Alexander Porter, BA'64, and Harriet Ann Porter, BA'65
Timothy F. Prugh
Michael Richards
Dean Hill Rivkin
Arnold D. Rosenfield, BA'67
D. Frederick Shefte
Benjamin B. Spratling III
Maynard E. Tipps
Martha J. Trammell and Nevin C. Trammell Jr., BA'61, EdD'87
1972
John B. Allyn, BA'69
William H. Bristol
Francis A. Cherry Jr.
Todd Bailey Eberle
Philip Carey Foster
M. Taylor Harris Jr. and Mary Ann Miller Harris, BSN'72
Thomas M. J. Hathaway
F. Arnold Heller
Donald M. Hollingsworth
Robert J. Kabel
John A. Kendall
John L. Kennedy
Walter C. Kurtz
Thomas W. Lawrence Jr., BA'67, and Carolyn Lawrence
Matthew M. McCarthy and Abby Braxton McCarthy
William N. Norton, BA'69
George D. Reynolds
William H. Roach Jr.
Jonathan B. Sauer
Herbert C. Shelley
Kurt A. Strasser, BA'69, and Jane W. Strasser, BA'68
James L. Walker
Betty Outhier Williams
Ashley T. Wiltshire Jr.
Thomas C. Woods, BA'69, and Sarah G. Woods, BSN'70
Randolph L. Worth
1973
Charles David Akers, BA'70
Samuel W. Bartholomew Jr.
William E. Bishop
John Wilfred Bonds Jr. and Mary Hatchett Bonds
Peter M. Burke
Malcolm N. Carmichael and Jeannine Hayes Carmichael, BA'73
Clair R. Cramer
J. Greer Cummings Jr., BA'70
Daniel H. Demmerle II
Donald E. Garrison
Guy G. Gebhardt
William O. Geny
J. Bruce Hoof
Craig W. Housman
Alston Jennings Jr.
Patricia Kryder
Gayle I. Malone Jr., BA'70, and Betsy Malone, BA'70
Stephen L. Meyer
Richard G. Murphy Jr.
John R. Nyweide
Carol McCoy Page and Roger A. Page
John B. Robbins
Wayne H. Scott
Marshall Sellers
James E. Smith
T. Larry Stewart
Mark R. Von Sternberg
Allen M. Wallace
Arthur R. Welhoelter, BA'70, and Judith A. Welhoelter
William J. Yost
1974
Claudia C. Bonnyman
Douglas A. Brace and Lisa C. Brace
Donald B. Cameron Jr.
A. Douglas Chavis III
Jack A. Childers Jr.
Joseph S. D. Christof II and Betsy Kaufman Christof, BSN'74
James C. Cope
Jimmy G. Creecy
Robert M. Erickson
Charles W. B. Fels, MA'71, and Susan L. Sgarlat
Mark M. Greisberger
Alan D. Gross
Michael J. Kelley II
Randolph H. Lanier and Lou Bell Lanier, BS'74
Henry A. Martin, BA'71
Charles H. Montgomery
Colby S. Morgan Jr.
C. Michael Norton and Susan Tosh Norton, BS'78
Edwin S. Pyle
Michael E. Ray
John L. Ryder and M. Lain Whitaker, MA'74
Ross I. Schram III
John Reid Tait
Robert C. Watson, BA'67
G. Kent Woodman
1975
Melinda A. Agsten
Thomas R. Bain
James W. Bartlett III
Richard P. Carmody
Scott E. Early
Joan Goodlet Hamner
William G. Hougland, BA'71, and Lorie Ricker Hougland, BA'77
Alan Innes
Mark J. Mathiesen and Sandra Windsor Mathiesen, MLS'75
Merrell S. McIlwain II
Hunter M. Meriwether
Jean C. Nelson, BA'69, and William E. Martin, BA'65, LLB'68
Robert J. Olsen
J. David Sams
Henry C. Shelton III, and Ruthann Shelton, BSN'73, MSN'75
James C. Smith III
Jo-Una Spadafora
Gerald R. Toner
Irwin B. Venick
Morris Weinberg Jr.
Lee T. White
George H. Wyatt III
1976
Dale Bohannon
Robert H. Brownlee
Stewart Clifton, BA'73, and Louise E. Clifton, MLS'76
William Lockhart Gibbons, BA'72, and Julia Smith Gibbons, BA'72
Thomas Napier Gordon, BA'73, and Teri Hasenour Gordon, BA'77
Kenneth E. Hand
Edsel Ford Holman Jr.
Albert N. Kennedy
Charles L. Lewis
Frank A. Lightmas Jr.
Richardson R. Lynn
James F. Maddox II
Lawrence C. Maxwell
William G. Pecau
Howard L. Pomerantz
John P. Reale
Mark A. Schneider
DeWitt M. Shy Jr.
James Randolph Smith
Marilyn Koch Smith, BA'73
Mary Mann Smith
Michael W. Stukenberg
Robert L. Teicher
Thomas L. Teicher
Pamela L. Zimmerman
1977
Blair Arnold
Julian L. Bibb III and Jayne Dzuback Bibb
Bruce Ira Booken and Barbara B. Booken, MS'77
Mary F. Bristow, BA'73
Stephen Archibald Cobb, MA'68, PhD'71, and Nancy Leah Hendrix, MA'67, MA'73, PhD'74
Thomas C. Csatari and Judith Burrows Csatari, MA'80
Paul V. Curcio
Charles R. Ebersol Jr.
James W. Frierson and Patricia Maloof Frierson, BA'78
John Dewar Gleissner
John Gregory Hardeman
John R. Hellinger
Susan Shands Jones, BA'74
Michael S. Kestner
Leonard Lance and Heidi A. Rohrbach
Ralph Z. Levy Jr. and Randi Sue Oeko Levy
T. E. Lindley
Andrea Lynch
Thomas G. Manor and Mary Suzan Manor
Barbara J. Moss, BA'72, and Thomas Way Campbell, BA'64, MD'68
Mary Helen Ratchford
R. Scott Russell
D. Billye Sanders
Barry R. Vickrey, BA'71, and Mary Green Vickrey, BA'71
Walter S. Weems, BA'74, and Susan L. Weems, BA'77
Mark H. Westlake and Margaret White Westlake, MLS'76
1978
Nanci Pugh Adkins
William W. Allen
Robert P. Bryant
Patrick A. Burrow
John R. Cheadle Jr. and Nancy N. Cheadle, BS'79
John J. Curry Jr.
Steven W. Feldman
Benjamin C. Fordham
Joan Arbour Goldsmith
Stephen D. Goodwin
Gilbert Hahn III
John J. Heflin III, BA'75
Margaret Ann Huckstep
Mary F. Kampa
John P. Kelly
Alan E. Krinzman and Katherine Genther Krinzman
P. Anthony Lannie, BA'74, and Donna Dean Lannie, MA'79
Charles H. McCreary III
Robert J. McCulloch
Michael J. Mirra
Stephen C. Morton, BA'71, and Kathryn B. Morton, BA'72, BSN'78
Gerald D. Neenan
Robert S. Patterson Sr. and Gayley Atkinson Patterson, BA'74, MBA'78
Thomas E. Schoenheit
Reed W. Sugg
Hershell A. Warren, MBA'79
Kevin J. Wolff
1979
Charles Timothy Bell Jr. and Zylpha K. Pryor-Bell, JD'81
Douglas Berry
R. Preston Bolt Jr.
Connie Boozman Brewer
Andrew W. Byrd, BA'76, and Marianne M. Byrd
George Arthur Dean and Kimberly Jennings Dean
Harold Lynn Downing
Douglas W. Ey Jr.
H. Naill Falls Jr.
Joseph W. Gibbs and Patricia Gayle Gibbs
Del Lynn Gustafson
Peter Y. Herchenroether
Mark Daniel Maloney and Gay Blackburn Maloney
Robert Duncan McTaggart
William Paxson Purcell III
D. Tate Rich, BA'76, and Nora W. Rich, BE'78
Stephen Pierce Silberling
Daniel P. Smith, BA'76, and Lisa Smith, BSN'83
Quintes Daniel Taglioli
Edward Joseph Walinsky*
1980
Craig Allen Ansel
Sharon Lee Barnett
Pamela Gayle Browne
John R. Byers
Gayle Buttram Carlson
Mark W. Cochran
Michael Patrick Coury
Kent Edwin Daiber and Elizabeth A. Daiber, BA'80
Jon Mark Davis
Clifford Robert Ennico
Dabney Bragg Foshee
William W. Gibson
Keith Wayne Heard
David McMillian Holliday
Donald Bruce Kuperman
Christine Entis Lagod and Martin Leon Lagod, JD'81
Patsy Smith Morgan
Helen M. Morris
Kathi Lee Padgett and Philip N. Elbert, JD'81
Kenneth J. Ries
Jonathan M. Schmerling
Karen P. Sluiter, BA'75, and Philip J. Sluiter, BA'74
Catherine Susan Spurgeon and William E. Baucom, MLAS'03
James G. Thomas, BA'76
Thomas D. Washburne Jr.
Dudley M. West
1981
Thomas William Baker
Larry G. Bumgardner
William Selden Dodson Jr.
Scott Edward Dwyer
Philip N. Elbert and Kathi Lee Padgett, JD'80
Andrew Michael Fallek
David Albert Groenke
Stephen Barclay Hatcher
Margaret Adams Hunter
John Raymond Jones Jr.
David James Kumatz and Kathryn Dianne Crisp
Martin Leon Lagod and Christine Entis Lagod, JD'80
Thomas Bradford Mitchell
Robert Eugene Orians
Michael Patrick Peck, MBA'81, and Patricia Mae Peck, MBA'80
Zylpha K. Pryor-Bell and Charles Timothy Bell Jr., JD'79
David Bart Roseman
Margaret Helen Schreiber
David Paul Swanson
Mary Beth Tripp
Mary LaRue Walker
Michael P. Williamson and Tracey Anne Williamson
August Carl Winter
1982
David Joel Abeshouse
James Edward Archie
Joseph Priestley Atnip
Fred W. Beesley Jr., BA'58 and Anne Johnston Beesley, BA'58
Ben Wayne Blanton
John M. Brittingham
H. Fred Cook Jr.
Diane Hofbauer Davidson
Robert Carl DeMoss
Gary Mayer Dunkel
Eric Roy Finkelman
Jane Harbaugh Graham
Thomas Griffin Hardy III, BA'79
Kevin Patrick Hishta and Diane Hishta, BSN'80
George Wade Hopper, BA'79, and Margaret W. Hopper, BE'79
Richard J. Keshian and Nancy T. Keshian
Michael L. Manire and Carol Lynch Manire
Bruce Burr McElvein
Alan Leonard McLaughlin
Peter M. Oldham, BA'78, and Kimberly Hill Oldham
Gregory Mitchell Owens
Louis Pretekin
Betsy G. Ramos
Charles Thomas Scott, BA'75, and Sarah Barbee Scott, BA'81
John Robert Slifko
Timothy Nathan Tucker
Elizabeth Holland Ward
Kenneth Ray Weigand
John Michael Yarborough
1983
Mark S. Anderson
Stephen Lawler Anderson
Cynthia Mitchell Barnett
David Lee Bates
William A. Blue Jr. and Frances Estes Likis, BS'93, MSN'94
Charles Rupert Crawford
Alan Thomas Fister, BA'80
Kurt S. Gleeson
Claudia Spence Jack
Byron Mitchell Jones and Katherine Lynn Linebaugh Jones, MEd'93
Marc Ward Joseph and Ann Lilly Joseph, BA'84
Byron Edward Leet and Lisa Patrick Leet, JD'84
Coleman M. Legerton
Brad Scott Lerner
Paul Arthur Locke
Platte B. Moring III
Susan Thomas Morton and Robert Steven Morton, JD'84
M. Margaret O'Brien
Caryn Fox Price
Ronald Joseph Rychlak
Kurt L. Schmalz, BA'78
Joseph Nevin Smith
Henry Carey Strickland III
Johnnie Frank Vann and Laura Stap Vann
Wilbert Washington II
Andrew John Wertheim and Sibyl C. Peyer
1984
Raymond T. Abbott
Charles Scudder Baugh
Jefferson Whitaker Brown and Cantey Sutton Brown, MBA'84
Timothy Rees Dodson
Fred S. Finkelstein
William Francis Hagerty IV, BA'81, and Christine Locke-Paddon Hagerty
Eric Lampton Harry, BA'80, MBA'83
J. Barry Jones
William John Kirby Jr.
Stephanie Moore Kuykendall
Lisa Patrick Leet and Byron Edward Leet, JD'83
William Terrence Mays Jr. and Susan McClure Mays, MBA'83
Justin Towner Milam and Maureen Higgins Milam, MEd'82
Robert Leo Morgan
Robert Steven Morton and Susan Thomas Morton, JD'83
Arthur William O'Connor Jr.
Inyeai Enaneyei Ororokuma
Timothy James Peaden and Meg Zimmerman Peaden, BS'83
Thomas Calvin Pearson, MBA'84
Thomas Marion Pinckney Jr.
Brian Patrick Voke
Faith Mary Wilson
Kimberly Finch Withrow
Sheree Carroll Wright, BA'81
1985
J. Alexander S. Barrett
Robert Harvey Beinfield
Barri E. Bernstein
Reber Mitchell Boult
Michael Persons Braun, MBA'85
David Andrew Byrne
Kenneth Mitchell Cox
James Brian Doezema
Grant Charles Glassford, BA'82, and Mary Catherine Glassford
Peter McCorkle Goodloe
Jeremy H. Greshin
Robb S. Harvey, BS'82, and Nancy Hart Harvey
G. Wilson Horde III, BA'82, and Beth D. Horde, BA'84, MBA'85
Robert C. Leventhal and Cornelia Pechmann, MBA'85, MS'85, PhD'88
Jonathan F. Mack
George Peters McGinn Jr., BA'77
Charles Kendrick McKnight Jr.
Jerome M. Organ
Lucian Thaddeus Pera
Rochelle Kauffman Plesset
Jack Wright Robinson Jr.
Charles Shelton Sanger and Maureen S. Sanger, MS'85, PhD'88
Brock Dudley Short, BA'82
Richard Ernest Stabinski
Brian S. Steffey
Randell D. Wallace
Laura Norman Wilkinson
Laurel Comstock Williams
David Dallas Willoughby
Jeffrey Zager, BA'82, and Susan Reinfeld Zager, JD'86
Eric Larson Zalud
1986
Albert Francis Bender III, BA'83
Turney P. Berry
Janice Hesser Bossing and Lewis L. Bossing, PhD'72
Cynthia Antonak Brady
Michael Robert Enger
Hugh Warner Entrekin and Nancy M. Entrekin, MSN'95
Eric R. Fenichel, MBA'86, and Mary Clayton Dixon, BA'78, MBA'84
William Bowman Givhan
S. Samuel Griffin, BA'83
Alan David Hegi
Josephine Herring Hicks
Robert Michael Holland and Helen Berry Holland, MEd'88
Andrew Mark Hutcher
Micheline Kelly Johnson, MBA'86
Robert Richard Kinas and Mary Hitchcock Kinas, JD'89
Kelly Knapp Kost
Jonathan Neal Ledsky and Jeanne Marie Cole
Dale T. Miller
Jacqueline M. Naclerio
Todd Murray Nierman
Nancy F. Reynolds
Barbara A. Rose, MAT'80, and Glenn Benton Rose
Jane C. Koenitzer Siegars
Don L. Spicer
Robert Otto Strobel
Annette Tucker Sutherland
Melissa Lea Werthan
Ron West
Susan Reinfeld Zager and Jeffrey Zager, BA'82, JD'85
1987
Arthur Demarest Allen III
Suzanne Ashe
Albert Bates Jr., MBA'87, and Leslie Pearson Bates, BA'87
John C. Beiter
John N. Bolus
Beth Weems Bradley, BA'84
Mary A. Crossley and Thomas J. Juring
Paul M. Cushing, BA'84
Vincent J. Dugan
L. Mark Dyer, BA'78
Donna J. Gagliardo
Julie Genovese
John M. Green
J. B. Hardcastle Jr. and Stephanie Shupe Hardcastle, BA'83
A. Allen Hobbs
Jerold Bruce Hoffman
Mary Lou Hutson
James R. Klingler, BA'84, and Karen Harris Klingler, BSN'86
Dominic A. Liberatore
James Kris Lowry
Henry E. McCall
David R. Melloh and Heather Klaas Melloh
Edward F. Morrison Jr., BA'84
Marc E. Overlock, MDiv'87
Judy A. Oxford
Steven Lewis Pottle and Miriam J. Dent
Patrick M. Thomas
Richard A. Van Duzer and Jodi Marie Nunnari, PhD'89
Christopher C. Whitson and Julia Higdon Whitson, MA'89
Jane Pine Wood and David Alden Wood, MD'88
1988
Joseph L. Beachboard
Jason Rosch Brown
Thomas A. D'Ambrosio
F. Casey Del Casino and Cathleen F. Del Casino
David Alan Elliott and Martha Matthews Elliott, BS'85
Pamela Kathleen Ellis
Denson Nauls Franklin III
Patricia Daniel Friedman, BA'85
Norman Lars Goeschko
Laura C. Hall
Scott Howard Harris
William Schley Hereford and Laurie Faulkner Hereford, MEd'88
Cathy Elaine Holley
Paul Willsey Holloway and Eileen Saunders Holloway, JD'89
John Donald Kinyon Jr.
Jayna Partain Lamar
Sullivan F. Marsden
Darlene T. Marsh
Patricia Ann Milon
Donald Joseph Mizerk
Charles Herrick Morgan
Randall Hodge Morrow, BA'85, and Carmen LaGrange Morrow, BA'85
John Bernard Nelson III
John D. O'Malley Jr.
Timothy Alan Palmer and Jeanette A. Palmer
Dana Perry
Timothy Allen Power, BA'82, and Margaret Gready Power, BA'81
J. David Pugh
Clyde Allen Ragle
Michael Alexander Rowady II
Maritza Saenz Ryan
Donna Stone Spurlock
Christopher John Stracco
Mary Beirne Touchstone
Brian Wyatt Trubitt
Anne Kubale Walker
Irwin Michael Weiss, MBA'88
James Joseph Williams
Jeffrey W. Willis
1989
Gerald Mark Alexander
Lowery Wilson Anderson
Ted Spiros Angelakis, BA'85
Olen McCadoo Bailey Jr.
Armando Luis Basarrate II
Fred W Bopp III and E. Jane Bopp
Lonnie Theodore Brown Jr.
Patrick Scott Bryant, BA'85
Mary D. Campbell and Andrew Bolter Campbell, JD'90
Ronald Lee Cornell Jr.
Rhett Conlon Dunaway
Robert George Evans and Kristin Ostermueller-Evans, MSN'88
Karen Waggle Fries
Marc Bradley Gilmore and Deborah M. Glover Gilmore, MBA'93
Gregory Wilkes Glass
James Charles Grant and Bridget W. Grant, JD'90
Alan Neil Greenspan
Nathan Clark Hamilton
Eileen Saunders Holloway and Paul Willsey Holloway, JD'88
Stephen Clark Jackson and Sarah Bruce Jackson, JD'90
Mary Hitchcock Kinas and Robert Richard Kinas, JD'86
James Ford Little and Malinda Carlen Little, BA'89
David P. Lucey
Steven E. Lust
Letitia A. McDonald, BA'86
Linda L. Moore, BA'85
Gerald Terence Moran Jr. and Leigh Flautt Moran, JD'90
Joi L. Morris and Matthew Maccoby
Michael R. Parham
Thomas Lee Robinson Parker and Allison Wellford Parker, BS'87, MEd'92
Henry Floyd Sherrod III
Susan V. Sidwell
David Stalnaker, MBA'89
Andrew J. Tapscott
David William Tegeler
Rosemarie Ann Thurston
Steven Mark Wells
Andrew Lewis Wizner
Paul Gerard Wolfteich
Michael F. Zullas
1990
Erik Albright and Holly Middlebrooks Albright, BS'89, MEd'90
Michael Steven Barron
Ruth Claire Black
Laura Way Brewer
Jennifer Hooker Brinegar
Andrew Bolter Campbell and Mary D. Campbell, JD'89
David Lyle Concannon
Charles W. Cook III and Lawrence Blank-Cook, BA'87
Cynda Leigh Eades
Mary B. Falls, BA'87
Paul Gordon Ghidotti
Jeffrey M. Ginsburg
Pamela King Ginsburg
Bridget W. Grant and James Charles Grant, JD'89
Dodd Sparks Griffith and Misty Elaina Webb Griffith, JD'91
William C. Heer III
Brad Wilson Hissing
Cory Hohnbaum
Sarah Bruce Jackson and Stephen Clark Jackson, JD'89
Tim Michael Kinskey, MBA'99
Nancy K. Ladd and Gilbert Russell Ladd, MD'91
Mark Ronald Leslie
Laura Louise Lones
Dale Louie
Elizabeth Brewster McCallum
William Everett McDonald and Maryan E. Matthews McDonald
Dean Harold McVay
Leigh Flautt Moran and Gerald Terence Moran Jr., JD'89
Gregory John Mulligan, BA'86
William Michael Oglo and Carla Jane Oglo
Larry M. Parsons
Lisa Ezell Peerman
Rita M. Alliss Powers
Steven Randall Ramseyer
Richard A. Robinson
John Banks Sewell III
John Thomas Soyars
David James Stewart
Phyllis Buchen Sumner
Guilford F. Thornton Jr., BS'84, and Anna Morrow Thornton, BA'86
Samuel D. Williams Jr., BA'87, and Patti Rush Williams, BSN'87
Patricia Murtaugh Wise and Craig Irvin Wise, BE'85
Kurt D. Zimmerman and Patricia Ann Hooley, BS'90
1991
Eric Adam Arnold
Clisby H. Barrow
Clifford Lee Beach Jr.
Elizabeth Carlin Benton
Adolpho Augustus Birch III
John Maurice Bowler and Leslie Neil Douglas Bowler, BS'87
David W. Brown Jr.
Diane Catherine Brown
William Tompkins Cheek III and Kathryn Elaine Barnett, JD'92
Charles David Chieppo
Steven E. Comer
Robert Reynolds Dunn and Amy Sheridan Brachey Dunn
Robert Duke Eggleston, BA'88, and Melissa Montgomery Eggleston, BA'90
Lisa Nigro Ferguson
Richard J. Gagnon Jr.
Maria Anne Garner
Misty Elaina Webb Griffith and Dodd Sparks Griffith, JD'90
David Christopher Grosek and Mary Katharine Grosek, BS'92
Asbed Bernard Guekguezian
Steven Edward Herz
Michael Hobbs Jr.
Christopher Lee Howard
David Andrew Hughes, BE'84
Mark David Jicka
Heather Criss Keller and Stephan Keller
Margaret N. Kuhlman
Kathryn J. Ladd and Michael David Ladd, MD'92
Tricia T. Lin
Sharon Ann Mattingly
Dennis Joseph McEleney
Mishelle Miller
Dov Moore
Walter Harold Neilsen
Samuel Marcus Nelson
Todd A. Rose
Walter Matthew Sakkas
Grant Philip Shreiner
Stephen Michael Smith
Robert Wayne Tapscott Jr. and Julie B. Tapscott
Christopher Tulloch Toll and Jane E. Toll, PhD'93
Gregory Frank Wesner
David Alan Wimmer
1992
Joseph Tucker Alford
James Herington Ball Jr.
Kathryn Elaine Barnett and William Tompkins Cheek III, JD'91
Hall Blake Bryant III
Sarah Kim Chang
Ernest Chrispino Cherry, BE'89
Donald Quinton Cochran Jr., BA'80, and Sandra B. Cochran, BE'80
Lucinda Cole Cucuzzella
Michael D. Daneker and Amy Clara Kwak
Stacia Bank Delaney
Ethan Ari Gilan
Sandra Fanning Hinckley
William Hunter Holliday
Lee Maxwell Hollis
Susan Elaine Hurd, BA'89
Jonathan Winston Jordan and Katherine D. Jordan
Monique Vasilchik Kelson and Bruce B. Kelson, JD'93
Phyllis Gail Leach
Anne Clayton Martin
Martin Patrick McDowell and Leah Beth Draayer McDowell
Rebecca J. Michael
David Paul Mitchell
Deborah Stevenson Moses
Christina Liane Nargolwala
Sharon Murphy Nelson
William Melburn Outhier
Leslie Vincent Payne
Joseph Michael Pinjuh and Lori Altorfer Pinjuh, BS'92
Timothy John Reynolds, MBA'92
Shane Christopher Rock
Steven Mark Tapper
Stacy Earl Thomas
Julian H. Wright Jr., MDiv'92, and Amy R. Wright
1993
Virgil E. Alexander
Nancy Haynes Baughan
Edward Patrick Boyle
Benjamin E. Bratman
Kristine McAlister Brown
Kenneth Alan David and Randy Alison Faigin
Diane DeWitt, BA'84
John Philip Dulin Jr.
Linda Lou Gustad and Rod G. Gustad
Maison Heidelberg
Gregory Charles Hill
Robbie Alexander Hyde
Bruce B. Kelson and Monique Vasilchik Kelson, JD'92
Jennifer S. Martin
Jennifer Stewart O'Hara
Thomas Allan Pendleton
Clinton Pittman
Warren Taylo Readnour and Shari Readnour
Michael David Roberts and Ann Loden Roberts, MBA'92
David Andrews Rutter
Ivanetta Davis Samuels
Wynn Miles Shuford
Michael B. Shulman
Steven Howard Trent
Kenneth Berline Trotter
1994
Tamara Wenda Ashford
Thomas R. Brice Jr.
Brian Randall Browder
Cass Walker Christenson and Nicole Escudero Christenson, MEd'92
Amy Marie Clunan, BS'91
Ivan B. Cooper
Sarah Carran Daughtrey, BE'86
Melody Hurdle Eagan
Shahram A. Eslami
Jan K. Frankowski
David A. Gemunder
Karen Franklin Johnson
Robert Shepherd Jones, MBA'94, and Mary Kay Jones
Errika Kalomiris
Kimberly Short Kirk
Steven A. Kirsch
Rick Darren McMurtry
Michael Richard Pauze and Cristina Chou Pauze
Terry Jack Risenhoover II and Inger M. Risenhoover
Tacita A. Mikel Scott
Craig T. Sharkey
Jean H. Shuttleworth and Tod Gavin Shuttleworth, EMBA'94
Charles Henry Still Jr.
David Lindsey West and Brigitte Berge West
Steven R. Wild
Jason Phillip Wright
Jeffrey Mark Young
1995
Michele Simmons Allgood
Denise Lynn Atwood
Erik Sean Bliss
David Bryan Brown
John Edward Burgess
Thomas E. D. Calender, BA'92
Caryn Lisa Carson
Anne Marie Cox
Lucy Ann Dalglish
Jason Lawrence Epstein
Gina Marie Giacone
Joshua A. Green
John Robert Hand, MBA'95
Bradford Grant Harvey and Aimee E. Harvey
William Joseph Haynes III
John Hughes Henderson III
Scott Hickman
Joy M. Hord and Patrick Neal Cook
Mary Carol Ladd
Hugh Jewett Marbury
E. Stewart Moritz and Maura Kathleen O'Shea, MD'96
Christopher David Pixley
Kenneth Lee Pollack
Lewis Wayne Pressgrove Jr.
John Emanuel Quattrocchi
Kimaria L. Seymour
John B. Shannon
Daniel Nicholas Sharkey
Anna Laura Spencer
Travis Thayer
Melissa H. Trimble
David Eric Weiss
1996
Michael Joseph Blade, MBA'96
Brian C. Booker, MBA'96
Donovan Warner Burke
Matthew Robert Burnstein, BA'93
Elizabeth Carnahan Carter
Stacey Billingsley Cason
J. Scott Culpepper and Rebecca A. Culpepper
Douglas Earl Dimond
Robert Adam Feinstein
Joel Todd Galanter
Tucker Person Guerry and William Wright Guerry, MBA'96
Collins Weaver Hooper
Robert Cate Illig
Kristen E. Ittig
Robert Searls Johnson
C. Edward Klank
Joseph Alexander Lawrence
Ross Michael Levin
Arlan David Lewis
William Harris Morrow
Timothy Howland Nichols
Mary Ann Poirier
Judith S. Price, MBA'96, and Stephen Henry Price, BS'86
Leon J. Reymond and Courtenay Graham Reymond, BMus'95
Chad Anthony Ross
Jeffrey Michael Strole
Carl David Wasserman
1997
Maxwell N. Barnes and Rebecca Means Barnes, BA'95, JD'98
Tracy Malcolm Benner and Aaron Benner, MBA'96, ME'96
Chad Otto Breunig and Erin L. Breunig
Randall James Butterfield
Jack William Campbell IV
Robert James Campbell and Minda Riley Campbell
Ronald Dustin Carfield
Edward Lane Carlisle
David W. Carter
Christine L. Connolly
James Albert Crumlin Jr., BA'94
Leah Anne Dundon
Scott Austin Elder
Andrea M. Farley
William Davis Frye
Miharu Furihata
Edward D. Gray and Kimberly D. Maney
William Scott Hastings
Darin Michael Klemchuk
Laura Mann Magevney, BA'91, MDiv'98, and Hugh Michael Magevney, BA'91, MBA'98
Courtney McBurney
Lara M. Peirce
Richard Lawrence Pensinger and Sharon Forth Pensinger, MEd'99
Gautam Amrat Rana
J. Mark Ray
Benjamin Welford Roberson
Jennifer Roscoe Smith
Scott Burnett Smith, MTS'97, and Lady Lesley Vowell Smith, MA'94, PhD'98
Timothy Marion Spear
Joel Edward Tragesser
Daniel Warren Van Horn
Renee M. H. Yuen, BA'94
1998
Stephen Brent Allen
Meg Aileen Anderson
Rebecca Means Barnes, BA'95, and Maxwell N. Barnes, JD'97
Ann Elizabeth Blackwell
Craig Allan Bruens
Kevin Eugene Clark
Tom Cullinan
Aaron Douglas Davidson
Brian Cantwell Duffy
Erik Howard Elsea
Sarah Ann Fairbank, MTS'98, and William F. Blaufuss III, MBA'95
Brett David Feldman
Christopher Paul Gramling
Alan Ross Haguewood, BA'94
Brian William Heller
John Simeon Hooks
Hunter Jefferson, BA'95
Nathan Warren Johnson, BA'94
Gregory Davis Jones
Adam Golden Levine
Richard Christopher Lowe
Andrew David Morrison
Rachel Ann Nuzzo
Christopher Allen Riley
Greg Roussel
James Gray Sasser
Anne Marie Seibel and Steven Mark Rowe, MD'98
Gregory Lee Smith Jr.
Andrew Allan Steinberg
Jane Hyatt Thorpe and Albert Michael Sramek, MBA'00
Amanda Wilson
1999
Jeffrey William Acre
Andreana R. Bellach
Thomas Bruno Bosch
Taylor Alexander Cates and Carolyn Porter Cates, BA'98
Jason Paul Conte and Sheri Elizabeth Auttonberry
Jennifer Shorb Hagerman and Paul Judson Hagerman, BA'96
Alexander S. Helderman and Carrie Beth Rosen, JD'00
Salvador M. Hernandez and Eileen Sullivan Hernandez, MEd'05
Henry Jacob Heyming and Angela Saleeba Heyming, JD'01
Robert Conrad Khayat Jr.
Arina Lekhel
Paul Gardner Martin
Joseph Y. McCoin III
David Eagle Meadows and Maureen Eagle Meadows
Mark Lance Miller, BA'96, and Elizabeth Borodofsky Miller, BS'98
John-Paul Motley, MBA'99
Svenerik Nilsen
Alexander Paul Okuliar
Lisa Studness Reifer
Jessica Golden Royko
Marc Andrew Sennewald and Sarah Mary Frazier
Kirk D. Smith
Erika Singleton Wilson
Kenneth Hohee Yi
2000
Bobbi Overleese Anderson
Amy W. Beizer and Nick Beizer
Charles Robert Bone and Sacha Lynn Engel Bone, BA'97
Margaret Denton Khayat Bratt and David W. Bratt
Jonathan E. Bush, BA'95, and Ashley A. Bush, BA'95
Sean Douglas Caley, BS'91, MBA'00, and Kimberly L. Caley
Daniel Adam Cohen and Jennifer Laura Feltham Cohen
Aaron Cooper
Phillip Frederick Cramer and Anna Johnson Cramer
Bradley Edward Davenport
Cinnamon Valone Davis
Jennifer Kirk Dunlap
Paul Davis Fancher and Kristen L. Fancher
Rod Kanter
Andrew David Kaplan
Mina Willis Lani
James Jay MacDonald and Rena Su-ling Chng
Nicole Elizabeth Marcson
Jennifer F. Mathews
Austin Lenoy McMullen
Robert Adam Newton and Eafat Cohen Newton, MBA'01
Cynthia Sherwood Parson
Andrea P. Perry
Caroline Collins Pickup
John Frederick Preis
Nancy Pridgen
Carrie Beth Rosen and Alexander S. Helderman, JD'99
Reuben Douglas Rosof and Holly Boon Rosof, MEd'00
Rick Garner Sanders Jr.
Melissa R. Sternfield
2001
Walter Justin Adams
Mark Richard Backofen and Victoria Catherine Mitchell
John Thomas Bashore II
John Joseph Bradford
Matthew Ryan Buesching, BA'98, and Kate H. Buesching, BS'98
Erica Rachel Campbell
Scott Anthony Catlett and C
elia Pruette Catlett
Deborah Cazan
Yvette Daphne Coelho-Adam
Erin Lynn Connolly
Kelly Ann Cunningham
Kerry H. Dailey and Sean Patrick Dailey, JD'02
David Wayne Dulabon
Nadine Haig Evans and Gregory Moffett Evans
Heath Alan Fite, BA'93, and April Sims Rogers
Mark B. Francini, BA'97, MBA'01
Angela Saleeba Heyming and Henry Jacob Heyming, JD'99
Halima Siti Horton
David William Lamb
Patrick Charles Maroney and J
acquelyn Prickett Maroney
Richard Eric McCord and Carey Eileen McCord
Jamie Smith Nicholson and Daren Patrick Nicholson, JD'02
Patricia Carole Perkins
Matthew Dexter Richardson
Justin Matthew Riess, BS'96, and Amanda Lynn Riess
Michael Lauren Shermanand Paula Cagnacci Sherman
Jordan Michael Sickman
David Wayne Smith
Jae Won Song
Corey James Stringer and Nicole Irene Stringer, JD'02
Bruce Lee Tarkington, BA'98, and Jaclyn A. Tarkington
Eunha Koh Thayer
Sabrina Lizzie Thomas
Thomas Chadwick White
Jessica Adams Winfree, BS'98
2002
Margaret Thompson Anderson
Kevin Eugene Cadwell and Courtney Bradshaw Cadwell, MEd'01
Catherine Adeeb Colley, BS'98, and Reed W. Colley, BS'98
Troy Robert Covington
Sean Patrick Dailey and Kerry H. Dailey, JD'01
Miranda Kristin Davis, BA'99
Mary Katherine Dimke
John Lee Farringer and Deborah Reule Farringer
Lillian Roe Gilmer and Daniel Nathan Gilmer, JD'04
Robin Adams Hall
Brian Warfield Holmes
John Barksdale Holmes III
Shannon Holt
Jaileah Xan Huddleston
Angela Vitale Kidd and David M. Kidd
Katherine Knight Layhew
Carolyn A. Fixel Merritt
Daren Patrick Nicholson and Jamie Smith Nicholson, JD'01
Todd Robert Overman and Kelly Overman
James Vincent Pascale III
Kasey Shannon Reisman
Chirag Pramodray Shah
Charles Sipos and Nicole Martin Sipos, MEd'00
Nicole Irene Stringer and Corey James Stringer, JD'01
Elizabeth Lineberger Tarumianz, BA'98
Nancy Vermylen Thornton
Chad R. Vanisko
Robert J. Welhoelter
Victor Marcellus Wynn, MTS'02
2003
Lance S. Bell and Cara Tuttle Bell
Jean Coleman Blackerby
Brian Casper
Catherine M. Corless
David Lee DeBord
Rakiya Diggs
Stephanie Bauer Driggers
Francis William DuBois III
Eric J. Eisnaugle and Carrie J. Eisnaugle, MTS'03
Anne-Marie Farmer
Courtney Ellis Felts
David Lance Gunn
Elizabeth Kemmerer Haynes, BS'98
Paul Michael Helms
Raakhee Biswas Kumar
Justin William Leach, BA'99
Joey Paul Leniski Jr.
Jamie Sue Mabe
Michelle Lyons Marriott
Haley Melisse McIntosh
Joshua P. O'Donnell and Jayme Michelle McKellop, JD'04
Lenora Miles Rigby
Robert N. Rust IV and Elizabeth Spruill Rust, MEd'03
Corey Alan Schuster
William S. Sugden, MBA'03, and Mary Caroline Davies Cravens, JD'04
Erin Elizabeth Terrell
Jeffrey Omar Usman
Stephanie Ripley Wolfe
2004
Michelle Bedoya Barnett
Robert Karl Baumgartner and Suna Choi, JD'05
Amy Elizabeth Bohannon and Martin Edward Gilmore III, BE'99, ME'05
John Lestage Brown and Lauren G. Brown
Jonathan Ray Chally
Krista Thornton Cooper, BA'00
Mary Caroline Davies Cravens and William S. Sugden, JD'03, MBA'03
Melinda Creasman, BS'01
Nicole Dawidowicz D'Amato
Michael Alan de Gennaro
John Stewart Ducat III and Heather M. Ducat
Nicholas Ryan Farrell
Daniel Nathan Gilmer and Lillian Roe Gilmer, JD'02
Sarah Jane Glasgow, BS'01
Peter J. Gulden III
Rebecca Russell Howard
Michael Nicholson Hoyt
Mark Andrew Ison and Lindsay McNeal Ison
Jill Kristine Jensen
Chisoo Kim
Charles Michael Layne Jr.
Jayme Michelle McKellop and Joshua P. O'Donnell, JD'03
Adam Ramsay Michael
William Timothy Pruitt
Mark Howard Reeves
Christine Noelle Rickard
Michael Holland Shanlever
Jamie Jayoon Song
Erin Glezen Stone
Robert David Stone
Chris James Tardio
Rachel Kelly Tyson and Adam J. Tyson
Paul Prestin Weidner
Meredith Ellen Werner
Kelly Louis Worman
Samuel Bates Zeigler
2005
Joseph Edward Anthony II
Jennifer Robin Berson
Megan Marie Bess
Christine A. Bratten
Jonathan Beck Breviu and Jane Dorsett Breviu, MEd'04
Ryan K. Buchanan and Brie Lacour Brown Buchanan, JD'06
Charles Edward Canter
Suna Choi and Robert Karl Baumgartner, JD'04
Justin Matthew Croniser
Ellen G. Czura, BA'00
Rachana Ashok Desai
Geoffrey Michael Drake
Aron Joshua Estaver
Jennifer DeRelle Fease
Marilee Fiebig
James Christopher Fox II and Elizabeth Moore Fox
Taylor Wedge French
Damien Andrew Grierson
Danny J. Hart
Martha S. Henley
Jenny L. Howard
Laura F. Ketcham, BA'02
Elizabeth Owen Koch
Andrew Michael Kulpa
Robert Jacques Leclerc
Catherine Grumbles Lucas
Patrick Daniel Marecki
Carrie McCutcheon
Thomas Randolph McEvoy
Jennifer Simmons McGugin and Daniel George McGugin, BS'00
Michael David Mellen
Aileen Lewis Nagy
Jordan Paul Nance
Rachel Faye Penski
Thomas Donald Rivers
Neil Prakash Roy
Christopher John Rylands
Julie P. Samuels
Julie Ann Schreiner-Oldham and William M. Oldham, PhD'06, MD'08
Richard Benjamin Siever, BA'02
William Russell Taber III and Jean Augustine Taber
Kathryn E. Tarbert
James Matthew Trent
Michael Sebastian Vitale
Michael Joseph Wall, BA'02
Frederica J. White
John Jason Williams
Emily Boswell Wood
Jasmin Yang
Benjamin L. Young
2006
Christine Holland Anthony
Awo M. Archampong-Gray
Jessica Enid Bennett
Brennan Tyler Brooks
Brie Lacour Brown Buchanan and Ryan K. Buchanan, JD'05
Kelly Ann Burgesser, BA'03
Stayce Marie Burkhart
John Clay Bush
T Jay Campbell Jr.
Meredith Ashley Capps
Brian James Decker, BE'99
Kathleen Priscilla Duff
Timothy John Durken
Charlotte Landry Frank
Theresa Kay Fus
Amy Rena Gentry
Martha Logan Hagemeister
Anne Elizabeth Hawkins
Aja Elena Hicks
Christopher Rodney Hill and Alison Greer Presmanes, MS'05, PhD'08
Brian Eric Iorio
Fredericka B. Jura
Kristen Ann Larremore, MTS'06
Robert Arnold Leandro
Marina N. Len
Stephen Andrew Lund and Emily Ann Lund, BA'06, MS'08
Bronwen Charters Mason and William Sullivan Mason, MBA'05
Julie Ann McCane
Brendan James McLaughlin
Lynette Wooldridge McNeil
Kyle Vernon Miller
Stephen Joseph Obermeier
Matthew Henschen O'Brien and Jamie Stone O'Brien, MA'06
Ashley Palmer, BA'03, and Robert Langford Palmer, BE'98, MSN'00, PhD'05
Alisa Childers Peters and Tyree M. Peters
Tashwanda Colleen Pinchback
Ryan Lester Pry
Sarah Geneve Reisman
Laura Ford Rose and James Rose
Crystal Jade Rutland
Stephen K. Shiu
Jeremy Joseph Smuckler, BS'02
James Russell Stull, BA'03
Casey Gill Summar
Jonathan Davis Thornbury
Sarah Martin Tobin
Grayson Todd Walter and Lynette Pirilla Walter
Andrew Archer Warth and Emily Boulden Warth
Elizabeth Quisenberry Wirtz
Iain Wood
Justin Arthur Wood, BA'03
2007
Ashley Denise Alfonso, BA'04
Paul Nii-Amar Amamoo
Christine Marie Ballard
Sara J. Broach
LaToya Shaunté Brown
Camille Allison Cantrell
David Baird Carpenter
Joseph Patrick Chase
Jeffrey Hamilton Chesnut
Joseph Ashley Ebersole
Benjamin Andrew Gastel
Courtney Blaire Glaser
Elizabeth O'Neill Gonser
Erin Laura Gouckenour
Lori Gutzman, BA'04
Katherine Ann Hall
Taylor Steven Hammond
Andrew Vance Hardenbrook
Laura Michelle Hardesty
W. Taylor Hayden Jr.
James R. Heidenreich Jr.
Mark Mansfield Hosemann
Heather Emily Huggins
Alexandra Anne Hui
Jennifer Jane Johnson
Emily Marcil Judge
Ashley T. Kasarjian and Kevin M. Kasarjian
Keara Lee Kelley
William Whitney Kilgroe
William Scott Kitchens
Scott Edward Koerner
Jason Frank Lake
Devon McKechan Largio
Philip Meriwether Lewis II
Laura Lynn Liddell, BA'03
Joshua Adam Lynch and Blaire Strudwick Lynch, MEd'06
Matthew Aaron Martinez
Natalie Marie McLaughlin
Stephen Michael Montgomery, BA'03
Elisabeth Madden Mullen
Richard Michael Murphy, BA'04
Jaime Elizabeth Muscar
Helen Istvan Odom
Brad Preston
Bradley Charles Reed
Patrick John Rogers and Leigh Emerson Rogers
Travis Alan Rossman
Joy J. Royes
Darren Paul Brian Rumack
Brian D. Schneider
Candice Jannell Smith
Sarah Elizabeth Statz
George Alexander Tolbert, MBA'07
Jameson W. Toner
R. Scott Weavil
Michael Benjamin Weiner
Masamichi Yamamoto
2008
Ameena Nadeem Ashfaq and Rehan Ahmed, MD'08
Blake Garrett Betheil
Anthony Franco Blum
Christopher Andrew Bowles
O'Neil John Brown
David Paul Byeff
Shang Cao, PhD'05
Antoinette Christine Capaccio
Thomas Peyton Claycomb
Kelley Kessel Connolly
Lindsey Danielle Davis
Emma Lee Dill
Darren Todd Freedman and Nicole Jennifer Freedman, BS'07, MSN'08
Jessica Mara Friedman
Laura Elisabeth Gary
James Aaron George
Joshua Kenneth Green
David Glen Guidry
Haris Hadzimuratovic
Viney Kumar Hardit
Vanessa Reed Harris
Bradley James Harrison
Anna Virginia Henderson
Hugh F. Hill IV and Julia Gorodetsky
Matthew James Hofheimer, BA'05
Michael Todd Holick, MBA'08
Elizabeth Susan Hyon
James Robert Irving
Nicholas Paul Jakubowski
Andrew David Kennedy
Preeti Kundra
Russell Clarence Lakey, BA'04
Kerry Bartoe Lea and William Bradford Lea, MD'08
Linda Katherine Leibfarth
Nicole Stephanie Lerescu
Andrew Whitesides Lloyd
Sarah Elizabeth Luppen
Cassie Nicole Madden, BA'05
Abbey Leigh Mansfield
Kimyatta Ebonik McClary, BS'05
Buddy Austin Meyer
William Nelson Minor
Donya Mir
Tammra Sharee Mitchell
Safiya Nailah Morgan
Nadya May Munasifi
Kate Maureen O'Keeffe
Christopher Harrison Orders
Sai Shankar Pidatala
Meera Vrajlal Popat
Blair Thornhill Preiser
Emoke Katalin Pulay
John Gabriel Roberts
Zachary Mark Schlichter
Ty Edwin Shaffer
Kathryn Elizabeth Siegel
Lauren Jean Smith
Ryan Andrew Strain
Scott Patton Tift and Nesrin Elinor Tift
Wayne Ali Weaver
Abigail Stanton Weisbrod
Christopher H. Winburn
2009
Samuel Evert Endicott
Scott Franklin Goldman and Rebecca Hope Dezube, MD'09
J. Stanton Hill
Chris Daniel Hydak
Misty Alexandria Johnson, BA'06
Jason Phillip Katz
Matthew James Malone
Mary Kathryn Maynard
Joseph Logan Murphy
Sara Beth Myers
Tarika Monique Powell
Brooke Elizabeth Russ
Georgia Lee Sims
Franklin A. Trapp, BA'97

Gifts under $500 Friends (non-law alumni)

*Deceased

Top of Page