Other Gifts

Gifts under $500

Donors by Law Class Year

1949
James L. Bass Jr.
Clarance Evans Beaver
James M. Craven
Roe D. McBurnett Jr.
Milton P. Rice
Ralph E. Wilson and Mary Ann Murray Wilson, BA'48
1950
Maclin P. Davis Jr., BA'47, and Joan Davis
E. Brooks McLemore Jr.
William B. Paine Jr.
John C. Robertson
Howard W. Shelton
James C. Summers
Harry Walker Wellford
Fred P. Wilson
1951
Robert E. Allen Jr., BA'48
William Talbert Bringham Sr.
Robert Seton Burke and Anne L. Burke
Jerry B. Cullen and Lucille Donnell Cullen, BS'51
Ward DeWitt Jr., BA'48, and Barbara M. DeWitt
G. Wilson Horde Jr.
James T. Martin Jr.
Joseph S. Sims
1952
Livingfield More, BA'47, and Agnes Fort More, BA'56
Jackson C. Raulston, BA'50
1953
Josiah C. Baker, BE'51, and Betty Baker, BA'51
J. L. Boren Jr., BA'50, and Carolyn Prewitt Boren
Bob Burkhalter, BA'50, MA'51, and Betty Carson Burkhalter
John C. McCoid II, BA'50
W. Warner McNeilly Jr., BA'51, and Jean W. McNeilly
1954
Joseph O. Martin Jr., BA'50, and Louise Armistead Martin
Robert L. McMurray
Roy A. Miles Jr., BA'50
1955
Donald D. Hildebrand
1956
Joseph M. Boyd Jr., BA'51, and Mary O. Boyd
R. Wayne Estes
Joe C. Meux, JD'56, MST'67
Leon W. Vaseliades, BA'54, and Joan Vaseliades
1957
Alfred E. Abbey*
Harry W. Camp
Emil William Henry
Roy Keathley, BA'54
Thomas Lockyear
Hardy R. Moyers, BA'54
Walter R. Phillips
Kenneth A. Sunne
1958
William W. Bivins
J. Victor Pongetti
Federico Rodriguez Pagán
Wendell H. Rorie
1959
R. Grattan Brown Jr., BA'57
David M. Dixon, BA'54, and Jane Holmes Dixon, BA'59, MAT'62
Philip G. Kaminsky, BA'57
Donald A. Malmo
David E. Rodgers and Martha Ann Rodgers, BS'58
Frederick Taylor Work Sr.*
1960
William V. Alexander Jr.
Robert B. Aylor, MS'55
Hutton S. Brandon
Daniel Ray Coffman Jr., BA'54, and Blanche Gray Coffman
J. Edward Harris
H. Donald Holman, BA'58
Paul Barry Jones
Richard A. Jones, BA'51, and Lucy W. Jones, BA'60
Henry L. Klein, BA'54
Keith Mond
Donald W. Pemberton
James F. Walsh Jr., BA'55, and Susan J. Walsh, BSN'61
1961
Marvin B. Berke, BA'59
Walton T. Conn, BA'56, and Bonnie Sue E. Conn
Robert N. Covington and Paula Anne Covington, MLS'71, MA'94
Larry B. Creson Jr., BA'58
John H. Henderson Jr., BA'58
Lawrence M. Magdovitz, BA'59
Gerald K. Mason
Joe H. Mount
George H. Nafziger
Ole J. Olsen Jr.
H. Kenan Timberlake Jr. and Patricia H. Timberlake, BA'60
1962
Walter C. Gross III, BA'59, and Anne L. Gross, BA'62
Kent Harrell and Rebecca Harrell
Robert E. Royal, BA'59
1963
James T. Allison
Robert S. Benham, BA'61
Lew Conner, BA'60, and Ashley Whitsitt Conner, BA'60
C. Hayes Cooney, BA'59, and Patsy M. Cooney
Harvey C. Couch III, MA'62
William Crutchfield Jr.
J. Leland Dugger
C. Dana Eastman Jr.
Howard M. Feuerstein, BA'61
Carey T. Frazier
William Kent Jones and Charlene Penick Jones, MA'63
John C. Newlin
James L. Rogers III, BA'60
George L. Whitfield, BA'60
1964
Frank D. Allen Jr.
Stephen Bruce Cohen
Joseph V. W. Gaston and Kay Baker Gaston, BA'62
Duncan Hamner Jr., BA'59
Edward M. Kaplan
Robert Leibowitz
Charles E. McCallum
William L. Osteen and Janet C. Osteen, BA'64
George W. Poland
D. Bruce Shine
Robert E. Taylor
J. L. Thompson III
W. Gorman Waddell
Lon Foster West, BA'61, and Barbara A. West
Eric L. Wilson and Margaret Wilson, BA'63
Harry M. Boyko and Janice H. Boyko, BA'78
1965
Thomas H. Belknap
James C. Clark
Frank F. Drowota III, BA'60, and Claire H. Drowota, BA'67
John H. Frye III
James D. Gass
Bradford M. Gearinger
Robert M. Koeller
Jerome J. Krasa
Duke K. McCall Jr.
Leslie A. Nicholson Jr.
Carol Daugherty Rasnic
Adam E. Scurti
1966
G. Patrick Arnoult
R. Neal Batson, BA'63
Paul H. DeLaney Jr., BA'63
John E. Drew and Barbara B. Drew
Joe M. Duncan
David N. Keyser
Sewell K. Loggins and Mary Small Loggins, MS'69
Allen T. Malone, BA'63, and Mary Malone, BA'64
Duncan Y. Manley and Celeta B. Manley, BA'61
John S. McCann
C. William Reiney
John E. Russell, BA'63
1967
Thomas E. Abernathy IV, BA'63
Howard R. Berkenstock Jr.
Richard Max Bockol
M. Elizabeth Culbreth
William E. Flowers
Thomas R. Gamble
Michael S. Gotkin
Robert P. Hubbard
James E. Keeley and Judith A. Keeley
John D. Lentz, BA'64, and Susan P. Lentz
Jeffrey H. Mazerolle
R. Larson Mick and Diana Mick, BSN'67
James T. Oglesby
Robert E. Parker, BA'65, and Adrienne M. Parker, BA'65
William A. Pyle
Larry Helm Spalding, BA'65, and Monica Faith Spalding
F. Perry Wilson Jr. and Pamela Duffy Wilson
1968
R. Luther Beauchamp
Andrew W. Bolt II and Janis M. Bolt
William B. Mitchell Carter and Wilka M. Carter, BA'69, MLS'70
Louis F. Comus Jr.
A. Hamilton Cooke
Edward Lee Dale
Walter Winn Davis, BA'65
Donald G. Dickerson
Charles B. Flannagan II
Grayfred B. Gray and Lois Frey Gray
Robert D. Hart Jr.
John R. Howell and Linda Howell, BSN'66
Alan F. Klein
Rodger C. Kopf
Richard J. Lyon and Kathryn I. Lyon, MS'70
H. Edward Miller Jr.
James David Petersen
Gerald Richman
Dennis H. Sailer
Joseph Lloyd Serling
Charles S. Tindall III, BA'65, and Rebecca Comer Tindall, BA'65
Robert W. Towler
1969
John E. Acuff
Gareth S. Aden, BA'66, and Julia Aden
Zeb E. Barnhardt Jr.
Rankin P. Bennett and Karla H. Bennett
Herbert C. Broadfoot II
W. Lee Corbett
Warren E. Haviland
James K. Irvin Jr.
Robert G. Johnson, BA'66
Charles L. Kown, BA'65, and Elizabeth O. Kown
Samuel L. LePrell
Stephen D. Marriner Jr.
Jesse T. Mountjoy and Helen Mountjoy, BA'68
L. B. Myhr Jr., BA'65
Richard J. Pasarela and Alice Barbara Pasarela
Thomas W. Phillips
G. Thomas Shields
Peter Barry Tinkham and Sandra C. Tinkham
1970
Jon P. Bruinooge
John M. Burtis
Neil F. Castaldo
Nicholas C. Gladding and Danielle Desrossiers Gladding
C. Reid Hudgins III and Deborah Brooks Hudgins, BA'69
Clifford P. Huffman
J. Kimbrough Johnson
Edward S. Kelly Jr., BA'67
C. Martin Lawyer III
Louis H. Lindeman Jr.
Joseph W. Mathews Jr. and Melinda M. Mathews, MAT'69
Robert F. Ruckman
Charles L. Steel IV
Finley L. Taylor
Arthur W. Wenzel
Gary P. Westergren
1971
Gary T. Baker
R. Thomas Blackburn Jr.
William A. Blanchard
Robert E. Brizendine and Bobette Brizendine
Everett M. Clayton III and Margaret McCord Clayton
Richard M. Currie Jr., BA'65, and Sarah Price Currie, MA'69
William C. Dodd
Fred H. Dunlop, BA'68, and Jackie T. Dunlop, BSN'70
Richard J. Erickson
Frank Grace Jr. and Karol Fuller Grace, MLS'70
Thomas H. Graham
P. Nicholas Greenwood
Daniel F. Hewins
Truett M. Honeycutt
Kenneth H. Howard
Lee Huddleston
David S. Humberd
Russell B. Juckett Jr.
Ronald W. Kilgore
Richard H. King
Allen D. Lentz, BA'68, and Eliza Beazley Lentz, MEd'80
Alan C. Levine
J. Randolph Pelzer
Michael J. Philbin and Nancy Shannon Philbin, MME'71
James Alexander Porter, BA'64, and Harriet Porter, BA'65
Michael Richards
Arnold D. Rosenfield, BA'67
Benjamin B. Spratling III
Maynard E. Tipps
Martha J. Trammell and Nevin C. Trammell, BA'61, EdD'87
1972
William H. Bristol
Todd Bailey Eberle
Michael R. Fink
Philip Carey Foster
David Allan Gates III
James J. Gonzales
M. Taylor Harris Jr. and Mary Ann Miller Harris, BSN'72
Thomas M. J. Hathaway
Donald M. Hollingsworth
John A. Kendall
John L. Kennedy and Eleanor R. Kennedy
Thomas W. Lawrence Jr., BA'67, and Carolyn Lawrence
Matthew M. McCarthy and Abby Braxton McCarthy
William N. Norton, BA'69
George D. Reynolds
Jonathan B. Sauer
Kurt A. Strasser, BA'69, and Jane W. Strasser, BA'68
James L. Walker
Ashley T. Wiltshire Jr. and Susan Ford Wiltshire
Thomas C. Woods, BA'69, and Sarah G. Woods, BSN'70
1973
Charles David Akers, BA'70
Samuel W. Bartholomew Jr. and Vicki Lynn H. Bartholomew
Scott E. Becker
William E. Bishop
John Wilfred Bonds Jr. and Mary Hatchett Bonds
Peter M. Burke
Malcolm N. Carmichael and Jeannine Hayes Carmichael, BA'73
Clair R. Cramer
J. Greer Cummings Jr., BA'70
Daniel H. Demmerle II
Stanley Dunbar and Christina M. Dunbar
Edward J. Foster, BA'70, and Nancy Johnson Foster, BS'75
Donald E. Garrison and Nancy Lynn Garrison
Guy G. Gebhardt
William O. Geny
Alston Jennings Jr.
Patricia Kryder
Gayle I. Malone Jr., BA'70, and Betsy Malone, BA'70, MLAS'10
Richard G. Murphy Jr.
John R. Nyweide and Deeanne Carr Nyweide
Carol McCoy Page and Roger A. Page
John B. Robbins
Wayne H. Scott
Marshall Sellers
James E. Smith
T. Larry Stewart
Mark R. Von Sternberg
Allen M. Wallace
William J. Yost
1974
Neale T. Adams
Margaret A. Aitken
James M. Barton II
Robert M. Bastress Jr.
Claudia C. Bonnyman and G. Gordon Bonnyman
Douglas A. Brace and Lisa C. Brace
Robert W. Burns
Donald B. Cameron Jr.
George H. Carnall II
A. Douglas Chavis III
Jack A. Childers Jr.
James C. Cope and Debbie D. Cope
Jimmy G. Creecy
Robert M. Erickson
Charles W. B. Fels, MA'71, and Susan L. Sgarlat
Mark M. Greisberger
Alan D. Gross
D. Allen Grumbine, BA'71
William T. Hill
Eric L. Ison
Charles F. Ketchey Jr.
Craig E. Lindeke
W. Lee Maddux and Barbara Gail Maddux
Alan L. Marchisotto and Mary Jane S. Marchisotto
Danny Miller, BA'71, and Katherine E. Miller, BA'72
Charles H. Montgomery
Colby S. Morgan Jr.
Robert A. Nailling, BA'69, and Martha G. Nailling, BA'74
Edwin S. Pyle
Michael E. Ray
John L. Ryder and M. Lain Whitaker, MA'74
Ross I. Schram III
Jack H. Senterfitt
Jack F. Stringham II, BA'68, and Anne Ramsey Stringham, BA'68
Morris A. Tanner Jr. and Evelyn J. Tanner, BA'67, MAT'68
W. Clark Williams Jr. and Nancy S. Williams, BA'74
G. Kent Woodman
1975
Thomas R. Bain
James W. Bartlett III
Robert A. Buchanan
Jon P. Christiansen
Benjamin G. Clark
Scott E. Early
Charles M. Jackson and Janet Faye Jackson
Philip C. Kelly
Richard Manson and Ruth E. Johnson
Mark J. Mathiesen and Sandra Windsor Mathiesen, MLS'75
Don S. McDaniel Jr.
Hunter M. Meriwether
Paul S. Parker and Paul S. Parker
Charles B. Reasor Jr.
Michael Andrew Richardson, BE'67, and Patricia Taylor Richardson, BS'67, MA'69
J. David Sams
Henry C. Shelton III and Ruthann Gallagher Shelton, BSN'73, MSN'75
James C. Smith III
Jo-Una Spadafora
Gerald R. Toner
Irwin B. Venick and Jeanne F. Ballinger
Lee T. White and Danielle L. White
George H. Wyatt III
1976
Dale Bohannon
Stewart Clifton, BA'73, and Louise E. Clifton, MLS'76
Henry P. Doggrell
William Lockhart Gibbons, BA'72, and Julia Smith Gibbons, BA'72
J. Leigh Griffith and Catherine Griffith
Kenneth E. Hand
Harry H. Harkins Jr.
Edsel Ford Holman Jr.
E. Berry Holt III, BA'73, and Celeste Gray Holt, BS'81, MEd'98
Margaret M. Huff and Edmund Lawrence Carey, JD'86
Albert N. Kennedy
William C. Kennedy
Frank A. Lightmas Jr.
Keith M. Lundin
Richardson R. Lynn
James F. Maddox II
Lawrence C. Maxwell and Deborah Batts Maxwell
William H. Pickering
Howard L. Pomerantz
John P. Reale
Mark A. Schneider
James Randolph Smith
Marilyn Koch Smith, BA'73
Mary Mann Smith
Michael W. Stukenberg
Robert L. Teicher
Thomas L. Teicher
John N. Villios
Pamela L. Zimmerman
1977
Curtis J. Ambrosy
Blair Arnold
D. R. Beeson III
Julian L. Bibb III and Jayne Dzuback Bibb
Thomas J. Brandt and Susan Jones Brandt
William Perry Brandt, BA'74, and Elizabeth S. Brandt
Mary F. Bristow, BA'73
Paul V. Curcio
Stella A. Diamond
Marian Cover Dockery
John Gregory Hardeman
Ronald G. Harris and Carolyn Morgan Harris, BS'76, MLS'76
Richard T. Hurt
Susan Shands Jones, BA'74
Leonard Lance and Heidi A. Rohrbach
T. E. Lindley
Andrea Lynch
Thomas G. Manor and Mary Suzan Manor
Paul A. Matthews
Gordon J. McCulloch
Louis Jay Miller, BA'74
Mary Helen Ratchford
R. Scott Russell
D. Billye Sanders
Barry R. Vickrey, BA'71, and Mary Green Vickrey, BA'71
Walter S. Weems, BA'74, and Susan L. Weems, BA'77
Mark H. Westlake and Margaret White Westlake, MLS'76
George T. Wheeler Jr. and Jeri Wheeler, BS'77
1978
Nanci Pugh Adkins
William W. Allen
Dan T. Carter
John R. Cheadle Jr. and Nancy N. Cheadle, BS'79
John J. Curry Jr.
James A. DeLanis
Stephen D. Goodwin
John J. Heflin III, BA'75
Simon Kimmelman and Lisa K. Kimmelman, BA'78
Lanny S. Kurzweil and Lynne W. Kurzweil
P. Anthony Lannie, BA'74, and Donna Dean Lannie, MA'79
James H. Lokey Jr.
Charles H. McCreary III
Michael J. Mirra
Stephen C. Morton, BA'71, and Kathryn B. Morton, BA'72, BSN'78
Janet R. Necessary
Gerald D. Neenan and Jennifer Neely Neenan
John L. Reyes
Stephen A. Sanders
Thomas E. Schoenheit
John William Spivey III
Reed W. Sugg
Hershell A. Warren, MBA'79
1979
John Alexander Barbour and Lisa Anne Barbour, BA'79
Charles Timothy Bell Jr. and Zylpha K. Pryor-Bell, JD'81
Douglas Berry and Ray Smith Berry
Andrew W. Byrd, BA'76, and Marianne M. Byrd
George Arthur Dean and Kimberly Jennings Dean
Douglas W. Ey Jr.
Joseph W. Gibbs and Patricia Gayle Gibbs
Cathy Hinko
Mary Frances Lyle and Michael Charles Lyle
Mark Daniel Maloney and Gay Blackburn Maloney
James Robert Newsom III
William Paxson Purcell III and Deborah L. Miller
James Graves Ramsey and Jan Heller Ramsey, BA'76, JD'81
D. Tate Rich, BA'76, and Nora W. Rich, BE'78
John Carl Seipp Jr.
Dominic Joseph Simonetti
Daniel P. Smith, BA'76, and Lisa Smith, BSN'83
Quintes Daniel Taglioli
J. Gary Underwood
John Vail
1980
Craig Allen Ansel
Sharon Lee Barnett
Pamela Gayle Browne
Joel R. Buckberg, MBA'80, and Diane Hawkins Buckberg, BS'76, MS'80
Gayle Buttram Carlson
Robert Lawrence Crawford
Clifford Robert Ennico
Dabney Bragg Foshee and John David Foshee
William W. Gibson
Roger D. Hamby, BA'75, and Elizabeth T. Hamby, BSN'77
Keith Wayne Heard
David McMillian Holliday
James L. Kaler Jr.
Kim L. Kelley
Donald Bruce Kuperman
Christine Entis Lagod and Martin Leon Lagod, JD'81
James Warren Moller
Thomas L. Raleigh III and Charlotte Johnson Raleigh, BA'80
Jonathan M. Schmerling
Catherine Susan Spurgeon and William E. Baucom, MLAS'03
John L. Unger and Sybilla Anita Kavass, BA'81
Jody M. Wagner and Alan Lewis Wagner, MD'82
Thomas D. Washburne Jr.
Dudley M. West and Sharon C. West
Karen P. Sluiter, BA'75, and Philip J. Sluiter, BA'74
1981
Jane Getker Allen
Zylpha K. Pryor-Bell and Charles Timothy Bell Jr., JD'79
Martin Leon Lagod and Christine Entis Lagod, JD'80
Thomas William Baker
Andree Sophia Blumstein and James F. Blumstein
Elizabeth Dash Bottman and Jeffrey Sandsmark Bottman
Larry G. Bumgardner
Andrew Michael Fallek and Elaine Friedman-Fallek
David Albert Groenke
Lawrence J. Hamilton II
Stephen Barclay Hatcher
Margaret Adams Hunter
Mary Jo Johnson and Stephen Kirk Johnson
John Raymond Jones Jr.
Arthur George Kentros
Caroline Hudson Lock
Bradley A. MacLean and Cynthia Wood MacLean, JD'96
Thomas Bradford Mitchell
Robert Eugene Orians
Stephen Alan Owens and Karen Carter Owens, JD'83
Jan Heller Ramsey, BA'76, and James Graves Ramsey, JD'79
David Bart Roseman
John Joseph Schreppler II
Jacqueline Rose Scott, BA'78
David Paul Swanson
Robin Brigham Thetford, BS'78
Mary Beth Tripp
Michael P. Williamson and Tracey Anne Williamson
August Carl Winter and Traci Griffith Winter
Michael Patrick Peck, MBA'81, and Patricia Mae Peck, MBA'80
1982
David Joel Abeshouse and Daryle S. Abeshouse
James Edward Archie
Joseph Priestley Atnip and Kathy Clark Atnip
Bruce Everett Buchanan and Claudia Buchanan
H. Fred Cook Jr.
W. Cleland Dade, BA'77
Diane Hofbauer Davidson
Robert Carl DeMoss
Robert Lee Dietz
Gary Mayer Dunkel
Loreto James Ruzzo, EMBA'99, and Susan Joy Forman Loreto
John B. Grenier
Thomas Griffin Hardy III, BA'79, and Margaret W. Hardy
Kevin Patrick Hishta and Diane Collins Hishta, BSN'80
Richard J. Keshian and Nancy T. Keshian
Beth Rogers Loveless, BA'79, and Keith Loveless, BS'79, JD'83
Alan Leonard McLaughlin
Thomas Alexander Todd McRae, BA'79, and Ann Dalton McRae, BA'79
Janet Ann Neuharth
Louis Pretekin
Betsy G. Ramos
Penelope W. Register-Shaw and Adam Benet Shaw
David R. Simon
Wade A. Thunhorst
Jay L. Tobin, MBA'82
Timothy Nathan Tucker
Kenneth Ray Weigand
Duane Albert Wilson
John Michael Yarborough
George Wade Hopper, BA'79, and Margaret W. Hopper, BE'79
1983
Lynne Townsend Albert
Mark S. Anderson
Stephen Lawler Anderson
Cynthia Mitchell Barnett and William Kevin Barnett
David Lee Bates
William A. Blue Jr. and Frances Estes Likis, BS'93, MSN'94
Henry A. Callaway III
D. Brooks Cowles Jr., BA'80
Kurt S. Gleeson
Claudia Spence Jack
Byron Mitchell Jones and Katherine Lynn Linebaugh Jones, MEd'93
Laurin Blumenthal Kleiman, BA'80, and Norman Jay Kleiman, MS'82, PhD'89
Byron Edward Leet and Lisa Patrick Leet, JD'84
Coleman M. Legerton and Clarence William Legerton
Brad Scott Lerner
Keith Loveless, BS'79, and Beth Rogers Loveless, BA'79, JD'82
Charles D. Maguire and Susan Kalvin Maguire
Platte B. Moring III
James C. Nobles
M. Margaret O'Brien
Karen Carter Owens and Stephen Alan Owens, JD'81
Scott Porter
Caryn Fox Price and David F. Price
Gene Temple Price, MBA'83
James L. Priester
Kurt L. Schmalz, BA'78
Joseph Nevin Smith
Johnnie Frank Vann and Laura Stap Vann
Wilbert Washington II
Marc Ward Joseph and Ann Lilly Joseph, BA'84
1984
Charles Scudder Baugh
Terrence Lee Dugan, BA'81, and Peggy Kolber Dugan, BA'81
Fred S. Finkelstein
Melissa W. Friedman and Frank K. Friedman, JD'85
Ronald M. Gutwirth
William John Kirby Jr. and Anne Crane Kirby
Lisa Patrick Leet and Byron Edward Leet, JD'83
William Terrence Mays Jr. and Susan McClure Mays, MBA'83
Justin Towner Milam and Maureen Higgins Milam, MEd'82
Robert Leo Morgan
Drew Thomas Parobek, BA'80
Richard C. Rice and Patricia M. Rice
John Francis Robertson, MBA'84, and Patricia Quinn Robertson, BA'82, JD'85
Jeffrey C. Shannon
G. Daniel Shealer Jr.
John Lochry Thurman
Christopher Nelson Weiss
Faith Mary Wilson
G. Edward Cassady and Lynn Stein Cassady, BA'84
Timothy James Peaden and Meg Zimmerman Peaden, BS'83
1985
J. Alexander S. Barrett
Barri E. Bernstein
Reber Mitchell Boult
Michael Persons Braun, MBA'85
Karen Leslie Bzdyk
Kenneth Mitchell Cox
David Michael Dare
Tracy Barger De Jong
Robert Carter Divine
James Brian Doezema
Frank K. Friedman and Melissa W. Friedman, JD'84
Peter McCorkle Goodloe
Robb S. Harvey, BS'82, and Nancy Hart Harvey
Matthew Stephen Heiter
Jennifer Goldberg Low and Daniel A. Low
Charles Kendrick McKnight Jr.
Lucian Thaddeus Pera
Rochelle Kauffman Plesset
Patricia Quinn Robertson, BA'82, and John Francis Robertson, JD'84, MBA'84
Jack Wright Robinson Jr.
Greta Wilson Schnetzler
Gregory Dye Smith and Janice S. Read
Richard Ernest Stabinski
Michael McAlister Stoddard
Thomas Frederick Tait, MBA'85, and Julianne M. Tait
Randell D. Wallace
David Dallas Willoughby
Eric Larson Zalud
Charles Shelton Sanger and Maureen S. Sanger, MS'85, PhD'88
1986
Elizabeth M. Adams and David B. Scott
Margaret Lee Baskette
Mary Barrett Brewer
Edmund Lawrence Carey and Margaret M. Huff, JD'76
Jonathan Neal Ledsky and Jeanne Marie Cole
Sandra DeLateur
Hugh Warner Entrekin and Nancy M. Entrekin, MSN'95
Eric R. Fenichel, MBA'86, and Mary Clayton Dixon, BA'78, MBA'84
William Bowman Givhan
S. Samuel Griffin, BA'83
John David Hanover
Alan David Hegi
Josephine Herring Hicks
Joseph John Hinchliffe and Lisa Hinchliffe
Frank Arthur Hirsch Jr.
Robert Richard Kinas and Mary Hitchcock Kinas, JD'89
Angela Turkett Kennedy and Charles Stuart Kennedy III, JD'88
Kelly Knapp Kost
Mary Paty Lynn LeVan, BA'83, and Mark S. LeVan
Catherine Hancock McCarty and William L. McCarty, MS'78
William Warner McNeilly III
Jacqueline M. Naclerio
Todd Murray Nierman
G. Kent Price and Julie Gay Howard Price
Nancy F. Reynolds
Gregory Scott Richters and Joan Exparza Richters, BSN'87
Jane C. Koenitzer Siegars
Don L. Spicer
Ron West
Robert Michael Holland and Helen Berry Holland, MEd'88
1987
Suzanne Ashe
Albert Bates Jr. IV, MBA'87, and Leslie Pearson Bates, BA'87
John C. Beiter
Beth Weems Bradley, BA'84
Mary A. Crossley and Thomas J. Juring
Paul M. Cushing, BA'84
Steven Lewis Pottle and Miriam J. Dent
Vincent J. Dugan
John N. Fleming
Cherie Fuzzell
Donna J. Gagliardo
A. Allen Hobbs
Jerold Bruce Hoffman
Rebecca J. Johnson
Edmund C. Kenealy
Dominic A. Liberatore
Jonathan Warren Lipshie
James Kris Lowry and Lynn A. Lowry
Edward F. Morrison Jr., BA'84
Judy A. Oxford
Charles N. Purnell II
Carol G. Silverberg, BS'81, and Kaylen M. Silverberg, BS'81
Linda Shearer Speed
Neal H. Weinfield
Jane Pine Wood and David Alden Wood, MD'88
James R. Klingler, BA'84, and Karen Harris Klingler, BSN'86
Christopher C. Whitson and Julia Higdon Whitson, MA'89
1988
Jason Rosch Brown
Donald Jay Camerson II and JoAnne Marie Bonacci, JD'90
Thomas A. D'Ambrosio
John Alan Doran
Pamela Kathleen Ellis
Patricia Daniel Friedman, BA'85
Stephen Gary Frye
Laura C. Hall
Scott Howard Harris
William Schley Hereford and Laurie Faulkner Hereford, MEd'88
Paul Willsey Holloway and Eileen Saunders Holloway, JD'89
Charles Stuart Kennedy III and Angela Turkett Kennedy, JD'86
Jayna Partain Lamar
Sullivan F. Marsden
Darlene T. Marsh
Kenneth E. McKay and Julia P. McKay
Sahlu Mikael
Patricia Ann Milon
Donald Joseph Mizerk
Timothy Alan Palmer and Jeanette A. Palmer
Timothy Allen Power, BA'82, and Margaret Gready Power, BA'81
Thomas Miles Quinn
Herman Henri Raspe and Adele M. R. Raspe
Jason Rogers and Elizabeth T. Rogers
Michael Alexander Rowady II
Maritza Saenz Ryan and Robert E. Ryan
Christopher John Stracco
Mary Beirne Touchstone
Brian Wyatt Trubitt
Irwin Michael Weiss, MBA'88
James Joseph Williams
1989
Lowery Wilson Anderson
Olen McCadoo Bailey Jr.
Armando Luis Basarrate II and Louisa G. Basarrate
Fred W. Bopp III and E. Jane Bopp
Lonnie Theodore Brown Jr. and Kimberly R. Brown
Mary D. Campbell and Andrew Bolter Campbell, JD'90
Susan West Carey and Scott David Carey, BA'89
Ronald Lee Cornell Jr.
Rhett Conlon Dunaway
Robert George Evans and Kristin Ostermueller-Evans, MSN'88
Marc Bradley Gilmore and Deborah M. Glover Gilmore, MBA'93
Gregory Wilkes Glass
James Charles Grant and Bridget W. Grant, JD'90
Alan Neil Greenspan and Terri Train Greenspan
Eileen Saunders Holloway and Paul Willsey Holloway, JD'88
Stephen Clark Jackson and Sarah Bruce Jackson, JD'90
Jane Mason Jennings
Mary Hitchcock Kinas and Robert Richard Kinas, JD'86
William Henry King III and Lara Michele Kavass King, BS'89
Kyung Ho Koh
Paul Wendell Kruse, BA'86, and Holly A. Kruse
Louis Lettes and Amy S. Lettes, JD'90
Kim Harvey Looney and Robert J. Looney
W. Leighton Lord III and Caroline Averyt Lord, BA'87
David P. Lucey
Letitia A. McDonald, BA'86, and William Manning Muller
Andrew Hays Meyer, BA'85, and Barbara Winspear Meyer, BS'85
Linda L. Moore, BA'85, and Robert M. Moore
Mitchell Abbott Norrell
Hugh A. O'Reilly
Thomas Lee Robinson Parker and Allison Wellford Parker, BS'87, MEd'92
Michael Christopher Pope
Henry Floyd Sherrod III
David Stalnaker, MBA'89, and Eva Oberdorster Stalnaker
Andrew J. Tapscott
David William Tegeler
Rosemarie Ann Thurston
Steven Mark Wells
1990
Ellen S. Bancroft
Michael Steven Barron
JoAnne Marie Bonacci and Donald Jay Camerson II, JD'88
Eric D. Braverman
Laura Way Brewer
Jennifer Hooker Brinegar
Jan-Paul Bruynes
Andrew Bolter Campbell and Mary D. Campbell, JD'89
Charles W. Cook III and Lawrence Blank-Cook, BA'87
Cynda Leigh Eades
Paul Gordon Ghidotti
Pamela King Ginsburg
Bridget W. Grant and James Charles Grant, JD'89
Dodd Sparks Griffith and Misty Elaina Webb Griffith, JD'91
Cory Hohnbaum
Sarah Bruce Jackson and Stephen Clark Jackson, JD'89
Nancy K. Ladd and Gilbert Russell Ladd, MD'91
Lisa Lichterman Leach
Amy S. Lettes and Louis Lettes, JD'89
Laura Louise Lones
Dale Louie and Daniel P. Ang
James Sidney Mathis Jr., BA'84
Warren Carroll Matthews
Elizabeth Brewster McCallum
William Everett McDonald and Maryan E. Matthews McDonald
Gregory John Mulligan, BA'86
Lisa Ezell Peerman and William W. Peerman
Rita M. Alliss Powers
Steven Randall Ramseyer
Jennifer Robinson and Thomas J. Robinson
Richard A. Robinson
John Banks Sewell III
Kenneth B. Siepman and Julie C. Ross-Siepman
James Charles Stanley II and Sonya Stephenson Stanley, MS'92, PhD'96
David James Stewart and Susan C. Stewart
Phyllis Buchen Sumner
John Thornell Thomas
Guilford F. Thornton Jr., BS'84, and Anna Morrow Thornton, BA'86
Matthew Todd Tuten
Samuel D. Williams Jr., BA'87, and Patti Rush Williams, BSN'87
Erik Albright and Holly Middlebrooks Albright, BS'89, MEd'90
Patricia Murtaugh Wise and Craig Irvin Wise, BE'85
1991
Eric Adam Arnold
Clisby H. Barrow
Clifford Lee Beach Jr.
David W. Brown Jr.
Diane Catherine Brown
William Tompkins Cheek III and Kathryn Elaine Barnett, JD'92
Jordan Samuel Cohen and Elizabeth Adele Cohen
Steven E. Comer
T. Louis Coppedge, BA'87
Thomas G. Cross and Alexandra Coulter Cross
Lisa Nigro Ferguson
John Jennings Garman
Maria Anne Garner
Scott J. Goldberg
Misty Elaina Webb Griffith and Dodd Sparks Griffith
Michael Hobbs Jr.
David Andrew Hughes, BE'84
Mark David Jicka
Margaret N. Kuhlman
Kathryn J. Ladd and Michael David Ladd, MD'92
Timothy Michael Lupinacci
Dov Moore
Samuel Marcus Nelson
Megan Patricia O'Neill, BA'88, and Derek Scott Watson, MD'92
Stephanie M. Rippee
Grant Philip Shreiner
Stephen Michael Smith
Kevin Philip Stichter
Robert Wayne Tapscott Jr. and Julie B. Tapscott
Christopher Tulloch Toll and Jane E. Rech, PhD'93
David Alan Wimmer and Leslie Howard Wimmer
Stephen Fletcher Wood Jr. and Jana Wood
John Maurice Bowler and Leslie Neil Douglas Bowler, BS'87
Robert Reynolds Dunn and Amy Brachey Dunn
1992
Joseph Tucker Alford
James Herington Ball Jr. and Patricia L. Ball
Kathryn Elaine Barnett and William Tompkins Cheek III, JD'91
Lisa Kay McClelland Borgeson
Hall Blake Bryant III
Christopher Lee Callas
Donald Quinton Cochran Jr., BA'80, and Sandra B. Cochran, BE'80
Lucinda Cole Cucuzzella
Michael D. Daneker and Amy Clara Kwak
John Edward Denneen and Shinjung So Denneen, MA'92
Lynn Mahoney Easterling
Mark S. Farha
Ethan Ari Gilan
Reese John Henderson Jr.
William Hunter Holliday
Lee Maxwell Hollis
Katherine D. Jordan and Jonathan Winston Jordan
Monique Vasilchik Kelson and Bruce B. Kelson, JD'93
Anne Clayton Martin
Rebecca J. Michael
David Paul Mitchell
Richard H. Monk III
Deborah Stevenson Moses
Sharon Murphy Nelson
William Melburn Outhier
Leslie Vincent Payne
Joseph Michael Pinjuh and Lori Altorfer Pinjuh, BS'92
Laura Stone Quam and David Christopher Quam, JD'93
Julian H. Wright Jr., MDiv'92, and Amy R. Wright
1993
Virgil E. Alexander
Nancy Haynes Baughan
Edward Patrick Boyle
Benjamin E. Bratman
Kristine McAlister Brown
John Emery Buehner
Kenneth Alan David and Randy Alison Faigin
John Philip Dulin Jr.
Linda Lou Gustad and Rod G. Gustad
Robert C. Hand
James Scott Hassan, BA'90, and Kelly Craig Hassan
Scott Carson Hatfield, BE'87
Darwin Alexander Hindman III, BA'88, and Betsy Jones Hindman, BS'89
Bruce B. Kelson and Monique Vasilchik Kelson, JD'92
Jenna L. Janss
Artemis Lekakis
Jennifer S. Martin
Brett A. Oeser and Nicole Wells Oeser
Thomas Allan Pendleton and Julie Kendall Pendleton
Clinton Pittman
David Christopher Quam and Laura Stone Quam, JD'92
Warren Taylo Readnour and Shari Readnour
Michael David Roberts and Ann Loden Roberts, MBA'92
Lawrence David Rosenthal
Wynn Miles Shuford
Michael B. Shulman
Steven Howard Trent
Kenneth Berline Trotter
Darrin Lavell Williams and LaDonna Nicole Sippial, JD'94
1994
Tamara Wenda Ashford
Jeffrey Adam Brauer and Nicole Cheri Kirk, MDiv'96
Brian Randall Browder
Ivan B. Cooper
Sarah Carran Daughtrey, BE'86
Melody Hurdle Eagan
Shahram A. Eslami and Cheryl K. H. Eslami
Jan K. Frankowski
David A. Gemunder
Marie Elena Peluso Graham
Robert Arthur Guy Jr. and Sydney C. Guy
David Lee Hudson Jr.
Robyn W. Iler
Robert Shepherd Jones, MBA'94, and Mary Kay Jones
Kimberly Short Kirk
Steven A. Kirsch
Paula Fernandez Lutes and William H. Lutes
Michael Richard Pauze and Cristina Chou Pauze
Terry Jack Risenhoover II and Inger M. Risenhoover
Tracey Michelle Roberts
LaDonna Nicole Sippial and Darrin Lavell Williams, JD'93
Charles Henry Still Jr.
Jason Phillip Wright
Dorothy Daigle Pak, BA'91, and Stephen H. Pak, BS'91
1995
Denise Lynn Atwood
David Bryan Brown
John Edward Burgess
Thomas E. D. Calender, BA'92
Caryn Lisa Carson
Anne Marie Cox and Robert Brian Johnson
Sterling Gardner Culpepper III and Tricia Ann Kinney, JD'97
Jason Lawrence Epstein
Gina Marie Giacone
Ashley Ann Harper
Bradford Grant Harvey and Aimee E. Harvey
William Joseph Haynes III
Scott Hickman
Joy M. Hord and Patrick Neal Cook
Hugh Jewett Marbury
Angela Kay McGowan
Jon Andrew Mellis
Brian Stacy Miller
E. Stewart Moritz and Maura Kathleen O'Shea, MD'96
Gary George Pelletier
Kenneth Lee Pollack
Lewis Wayne Pressgrove Jr.
John Emanuel Quattrocchi
Michael Edward Robbe
Charles Brent Robbins
John B. Shannon
James Aaron Shapiro
Anna Laura Spencer
Travis Thayer
David Eric Weiss
Steven C. Wydler
1996
Matthew Robert Burnstein, BA'93, and Julie M. Burnstein
Christina Leigh Carroll
Elizabeth Carnahan Carter
J. Scott Culpepper and Rebecca A. Culpepper
Matthew John Dorsey
Robert Adam Feinstein
Leigh Ann Fraiser
Joel Todd Galanter and Stephanie T. Galanter
Collins Weaver Hooper and Tom Hooper
Robert Cate Illig
Kristen E. Ittig
C. Edward Klank
Joseph Alexander Lawrence
Mark Damien Maxwell
Kate Cain McKee and Todd C. McKee
Cynthia Wood MacLean and Bradley A. MacLean, JD'81
Matthew Clinton Minner
William Harris Morrow
Johanna Fister Norvell
Mary Ann Poirier
Judith S. Price, MBA'96, and Stephen Henry Price, BS'86
Hugh Massey Ray III, BA'92, MDiv'96, and Katheryn Shaffer Ray, BA'93, MTS'97
Chad Anthony Ross
Glen Allen Staszewski and Ellen Scherer Armentrout, JD'97
Tucker Person Guerry and William Wright Guerry, MBA'96
Leon J. Reymond and Courtenay Graham Reymond, BMus'95
1997
Ellen Scherer Armentrout and Glen Allen Staszewski , JD'96
Maxwell N. Barnes and Rebecca Means Barnes, BA'95, JD'98
Calvin Weis Blackburn III
Chad Otto Breunig and Erin L. Breunig
Jack William Campbell IV
Robert James Campbell and Minda Riley Campbell
Ronald Dustin Carfield
Edward Lane Carlisle
M. Benjamin Cowan
James Albert Crumlin Jr., BA'94
Scott Austin Elder
Andrea M. Farley
William Davis Frye
Miharu Furihata
Michael Christopher Hainen
William Scott Hastings
Tricia Ann Kinney and Sterling Gardner Culpepper III, JD'95
Darin Michael Klemchuk
Elizabeth Barrett Lippincott, MTS'97, and Darren A. DeWalt, MD'97
Lara M. Peirce
Richard Lawrence Pensinger and Sharon Forth Pensinger, MEd'99
Joel Anthony Price Jr., BA'94, and Melissa McGuire Price, BS'94
Gautam Amrat Rana
J. Mark Ray
Benjamin Welford Roberson
Keith Patrick Roberson
John Cobb Rochford, BA'94, and Amy Rochford
Jennifer Roscoe Smith
Scott Burnett Smith, MTS'97, and Lady Lesley Vowell Smith, MA'94, PhD'98
Timothy Marion Spear
Joel Edward Tragesser
Vanessa Fieve Willett
Tracy Malcolm Benner and Aaron Benner , MBA'96, ME'96
Leah Anne Dundon and Thomas H. Dundon
Joseph Samuel Soliman and Joyce Kao Soliman, BA'94
1998
Stephen Brent Allen
Meg Aileen Anderson and Knight Anderson
Rebecca Means Barnes, BA'95, and Maxwell N. Barnes, JD'97
Kevin Eugene Clark
Tom Cullinan
Aaron Douglas Davidson
Marshall Owen Donley and Elizabeth Donley
Kevin Hamilton Douglas
Brian Cantwell Duffy
Stacy Amity Feld
Meredith M. Griffith, BA'94, and Rolf Parker Griffith, BS'90
Alan Ross Haguewood, BA'94
Brian William Heller
Hunter Jefferson, BA'95
Nathan Warren Johnson, BA'94
Richard Christopher Lowe
Andrew David Morrison
Rachel Ann Nuzzo
Paul Francis Perea
Christopher Allen Riley
Anne Marie Seibel and Steven Mark Rowe, MD'98
Ross Gilbert Shank
Jane Hyatt Thorpe and Albert Michael Sramek, MBA'00
Jeremy Thomas Whitt
Sarah Ann Fairbank, MTS'98, and William F. Blaufuss III, MBA'95
1999
Jeffrey William Acre
Andreana R. Bellach and Michael C. Bellach
Thomas Bruno Bosch
Garth Ernest Bossow, MBA'99, and Karen Fredericks
Taylor Alexander Cates and Carolyn Porter Cates, BA'98
Scott Webster Fielding
Robert Henry Fischer
Timothy Wyckoff Gregg
Salvador M. Hernandez and Eileen Sullivan Hernandez, MEd'05
Henry Jacob Heyming and Angela Saleeba Heyming, JD'01
Elizabeth Anne Jones
Robert Conrad Khayat Jr.
Matthew Joseph Lenhard
Christopher Raymond Maddux, BS'96
Kevin Lee Martin
Joseph Y. McCoin III
David Eagle Meadows and Maureen Eagle Meadows
Mark Lance Miller, BA'96, and Elizabeth Borodofsky Miller, BS'98
John-Paul Motley, MBA'99
Alexander Paul Okuliar
Lisa Studness Reifer
Charles Jason Rother and Taunya D. Rother
Jessica Golden Royko
Jonathan Bruce Smith, BA'96
James McCord Zimmerman, BA'96
Jennifer Shorb Hagerman and Paul Judson Hagerman, BA'96
2000
Bobbi Overleese Anderson
Tania Nicole Archer, BA'97
Rikki L. Bagatell and Stuart J. Bagatell
Mary Helen Beard
Amy W. Beizer and Nick Beizer
Charles Robert Bone and Sacha Lynn Engel Bone, BA'97
Margaret Denton Khayat Bratt and David W. Bratt
Sean Douglas Caley, BS'91, MBA'00, and Kimberly L. Caley
Daniel Adam Cohen and Jennifer Laura Feltham Cohen
Aaron Cooper
Phillip Frederick Cramer and Anna Johnson Cramer
Cinnamon Valone Davis
Jennifer Kirk Dunlap
Brandon Eric Ehrhart
Paul Davis Fancher and Kristen Knudsen Fancher
Kellie Anne Gruenefeldt
Mark D. Hillier
Rod Kanter
Sondra Denise Keys
James Winston King and Jacqueline Puentes King
Mina Willis Lani
Zhaoyang Li
James Jay MacDonald and Rena Su-ling Chng
Nicole Elizabeth Marcson
Austin Lenoy McMullen and Kelly Merriman McMullen
Suzanne Cahill McNabb and Joseph Carter McNabb, MBA'99
Robert Adam Newton and Eafat Cohen Newton, MBA'01
Caroline Collins Pickup
Mark Jordan Plotkin
Nancy B. Pridgen and R. Neal Pridgen
Thomas Clark Quinlen
Rick Garner Sanders Jr.
Tom Price Thompson III
Aimee Clark Todd
Jonathan E. Bush, BA'95, and Ashley A. Bush, BA'95
2001
Walter Justin Adams
Stephanie Ann Albert
Mark Richard Backofen and Victoria Catherine Mitchell
John Joseph Bradford
Deborah Cazan
Tara L. Cleare, BA'98
Yvette Daphne Coelho-Adam
Erin Lynn Connolly
Kelly Ann Cunningham
Kerry H. Dailey and Sean Patrick Dailey, JD'02
David Wayne Dulabon
Nadine Sophia Evans and Gregory Moffett Evans
Mark B. Francini, BA'97, MBA'01
Robert L. Hess II, BE'98, and Karen Pohlman Hess
Angela Saleeba Heyming and Henry Jacob Heyming, JD'99
Tianna Shontel Hill
Patrick Charles Maroney and Jacquelyn Prickett Maroney
Richard Eric McCord and Carey Eileen McCord
James Randolph Michels, BA'98, and Clare Heburn Michels, BA'99, MBA'05
Guy Nelson
Jamie Smith Nicholson and Daren Patrick Nicholson, JD'02
Lee Michael Norsted and Stephanie A. Norsted
Patricia Carole Perkins
Matthew Dexter Richardson
Justin Matthew Riess, BS'96, and Amanda Lynn Riess
Michael Lauren Sherman and Paula Cagnacci Sherman
David Wayne Smith
Corey James Stringer and Nicole Irene Stringer, JD'02
Bruce Lee Tarkington, BA'98, and Jaclyn A. Tarkington
Eunha Koh Thayer
Juan G. Villasenor
2002
Kevin Eugene Cadwell and Courtney Bradshaw Cadwell, MEd'01
Troy Robert Covington
Sean Patrick Dailey and Kerry H. Dailey, JD'01
Miranda Kristin Davis, BA'99
Philip Douglas Edwards
John Lee Farringer and Deborah Reule Farringer
Lillian Roe Gilmer and Daniel Nathan Gilmer, JD'04
John Barksdale Holmes III
Shannon Holt
Catherine A. Hora Anderson
Angela Vitale Kidd and David M. Kidd
Brian C. Lowe and Leigh B. Lowe
Carolyn A. Fixel Merritt
Abigail Brown Moore
Daren Patrick Nicholson and Jamie Smith Nicholson, JD'01
James Vincent Pascale III
Sharon T. Reavis Woodson
Nicole Brodsky Restivo
Karla Riker
Stephen Matthew Rodin
Christopher James Schreiber and Virginia Kingman Schreiber
Tyson D. Schwerdtfeger
Chirag Pramodray Shah
Nicole Irene Stringer and Corey James Stringer, JD'01
Nancy Vermylen Thornton
Chad R. Vanisko
Paul Anthony Werner III
2003
Ginger Leigh Appleberry
Lance S. Bell and Cara Tuttle Bell
Jean Coleman Blackerby
Terri Branstetter Cohen
Catherine M. Corless
Travis A. Crump
Stephanie Bauer Driggers and Matthew Charles Driggers
Eric J. Eisnaugle, MTS'03, and Carrie J. Eisnaugle
Noah A. Erde
Amber Lizabeth Ervin
Courtney Ellis Felts
David Lance Gunn
Rich Haglund and Jennifer T. Haglund
Miles Edward Hall and Colette Michelle Hall
Paul Michael Helms
Shawn Riley Johnson
Tara Jean Kilfoyle-Burks
Joe P. Leniski Jr.
Scott Bryan Lepene
Michelle Lyons Marriott
Haley Melisse McIntosh
Maria Renee McKinney and Thomas Rosson McKinney
Steven Thomas Morris, BA'00
Matthias Brickell Murfree IV and Sarah Tomlinson Murfree
Paul David Nelson and Danielle Notti Nelson
Robert N. Rust IV and Elizabeth Spruill Rust, MEd'03
James Gerard Stranch IV and Patty Daniel Stranch, JD'05
William S. Sugden, MBA'03, and Mary Caroline Davies Cravens, JD'04
Elizabeth Sara Tipping
Thomas Kiefer Wedeles
Peter Wucetich
2004
Jonathan Ray Chally
Mary Caroline Davies Cravens and William S. Sugden, JD'03, MBA'03
Nicole Dawidowicz D'Amato
Christopher Hale Demko and Shannon Reinard Demko
Kimberley Ann Donohue
John Stewart Ducat III and Heather M. Ducat
Nicholas Ryan Farrell
Takeshi Fukakusa and Reiko Fukakusa
Daniel Nathan Gilmer and Lillian Roe Gilmer, JD'02
Peter J. Gulden III
Jennifer Anne Halvas
Amy Todd Holmes and Kevin Craig Holmes, BS'96, MS'98, PhD'02
Brendan Joseph Hughes
Mark Andrew Ison and Lindsay McNeal Ison
Chisoo Kim
Michael Patrick McCafferty
Adam Ramsay Michael and Susan Abington Michael
Aruna Parthasarathy
William Timothy Pruitt
Mark Howard Reeves
Daniel Jacob Steimel and Natalie L. Steimel
Alixe Elisabeth Steinmetz
Robert David Stone
Chris James Tardio
Jessica Harris Telligman
Meredith Ellen Werner
Kelly Louis Worman
Samuel Bates Zeigler
Andrew Richard Allen and Kara P Allen
Amy Elizabeth Bohannon and Martin Edward Gilmore III, BE'99, ME'05
2005
Joseph Edward Anthony II
Shubham Vinay Arora, BA'00, and Rebecca Leigh Tyler
Joseph B. Bartlett Jr. and Rebecca Bartlett
Jennifer Robin Berson
Megan Marie Bess
Danielle Marie Brim
Ryan K. Buchanan and Brie Brown Buchanan, JD'06
Charles Edward Canter
Teresa Wing-Yee Chan
Deaver Hiatt Collins and Elizabeth Seward Collins, BS'05, MS'07
Katie Lamb Cronin
Justin Matthew Croniser
Ellen G. Czura, BA'00
Geoffrey Michael Drake
Jennifer DeRelle Fease
Rachel Faye Fissell
James Christopher Fox II and Elizabeth Moore Fox
Taylor Wedge French
Joshua Michael Helton and Lauren E. Helton
Martha S. Henley and Simon Andrew Henley
Marilee Fiebig Holmes
David John Housholder
Jenny L. Howard
Laura F. Ketcham, BA'02
Friedemann Felix Kiethe
Elizabeth Owen Koch
Matthew Adam Kraus
Andrew Michael Kulpa
Robert Jacques Leclerc
Alison Michelle Wood Manhoff and Samuel Manhoff
Patrick Daniel Marecki
Thomas Randolph McEvoy
Jennifer Simmons McGugin and Daniel George McGugin, BS'00
Christopher Thomas Murray
Jordan Paul Nance
Thomas Donald Rivers
Christopher John Rylands
Julie P. Samuels
Emily Susan Schlesinger
Julie Ann Schreiner-Oldham and William M. Oldham, PhD'06, MD'08
Richard Benjamin Siever, BA'02
Nicole Taylor Smith, BA'01, and Micah Robert Smith, JD'06
David Lee Stafford
Patty Daniel Stranch and James Gerard Stranch, JD'03
Deanna Rene Swits
William Russell Taber III and Jean Augustine Taber
James Matthew Trent
Michael Sebastian Vitale and Kelli M. Vitale
Michael Joseph Wall, BA'02
Kathryn Virginia Whitfield
John Jason Williams
Jasmin Yang
Jonathan Beck Breviu and Jane Dorsett Breviu, MEd'04
2006
Lisa Park Agase
Awo M. Archampong-Gray
Jessica Enid Bennett
Brennan Tyler Brooks
Brie Brown Buchanan and Ryan K. Buchanan, JD'05
Stayce Marie Burkhart
John Clay Bush
T Jay Campbell Jr.
Brian James Decker, BE'99, and Martha Logan Decker
Alexis Downs
Kathleen Priscilla Duff
Charlotte Landry Frank
Joshua Michael Goodwin
Jessica McHugh Halbert, BA'02, and Jason Herman Halbert, BA'00
Aja Elena Hicks
Christopher Glade Johnson
Todd A. Koretzky, MBA'06
Stephen Andrew Lund and Emily Ann Lund, BA'06, MS'08
Lynette McNeil
Stephen Joseph Obermeier
Matthew Henschen O'Brien and Jamie Stone O'Brien, MA'06
Elise Snowden O'Connell
Robert Anthony Peal
Alisa Childers Peters and Tyree M. Peters
Tashwanda Colleen Pinchback
Sarah Geneve Reisman
Laura Ford Rose and James Rose
Crystal Jade Rutland
Stephen K. Shiu
Micah Robert Smith and Nicole Taylor Smith, BA'01, JD'05
Jeremy Joseph Smuckler, BS'02, and Ashley Renee Smuckler
Anna Leora Stewart
James Russell Stull, BA'03
Jonathan Davis Thornbury
Sarah Martin Tobin
Charles Pendleton Trumbull
Aubrey Alexander Tucker
Sarah Zagata Vasani
Jonathan Haston Wardle
Elizabeth Quisenberry Wirtz
Iain Wood
Justin Arthur Wood, BA'03
Bronwen Charters Mason and William Sullivan Mason, MBA'05
Ashley Palmer, BA'03, and Robert Langford Palmer, BE'98, MSN'00, PhD'05
2007
Ashley Denise Alfonso, BA'04
Paul Nii-Amar Amamoo
Emily Jane Aten
Melody Rachael Barron
Lindsey Elisa Bowen
David Baird Carpenter
Joseph Patrick Chase
Sara Chesnut
Thomas Patrick Cooper
Benjamin Grant Dickson
Catherine Barrington Ford and Thomas Peyton Claycomb, JD'08
Bret Charles Gainsford
Benjamin Andrew Gastel and Jessica Lynn Montag, BS'07
Courtney Blaire Glaser
Elizabeth O'Neill Gonser and Brent Elrod
Andrew Vance Hardenbrook
Elisa Mineck Harris
William Taylor Hayden Jr.
James R. Heidenreich Jr.
Jennifer Jane Johnson
Emily Marcil Judge
Cory Dean Kandestin
Ashley T. Kasarjian and Kevin M. Kasarjian
William Whitney Kilgroe
William Scott Kitchens
Jason Frank Lake
Jamie Allyson Lang
Devon McKechan Largio
Julia Ann Lehning
Philip Meriwether Lewis II
Joshua Adam Lynch and Blaire Strudwick Lynch, MEd'06
Jessica Bevin Lyons
Matthew Aaron Martinez
Lori Branyan Metrock, BA'03, and James Bradley Metrock, BA'03, MBA'05
Lauren Webb Mitchell
Stephen Michael Montgomery, BA'03
Michael Michael Murphy, BA'04
Bradley Charles Reed
Patrick John Rogers and Leigh Emerson Rogers
Travis Alan Rossman
Constance Dionne Russell
Michelle Brooks Safer
Brian D. Schneider
Eric Bumgil Seo
Heather Huggins Sharp
Sarah Elizabeth Statz
Jameson W. Toner
R. Scott Weavil
Michael Benjamin Weiner
2008
Lisa P. Bashinsky, BA'96, MEd'99, and John J. Brassil, MLAS'01
Blake Garrett Betheil
Michael Joseph Bondiskey
Christopher Andrew Bowles
David Paul Byeff
Shang Cao, PhD'05
Antoinette Christine Capaccio
Thomas Peyton Claycomb and Catherine Barrington Ford, JD'07
Kelley Kessel Connolly
Natalie Amanda Cox, BE'05
Lindsey Danielle Davis
Emma Lee Dill
Laura Elisabeth Gary
Geoffrey L. Gross
David Glen Guidry
Michael Thomas Harmon, MBA'08
Bradley James Harrison
Anna Virginia Henderson
Eric Robert Hepler
Michael Todd Holick, MBA'08
Angela Avis Holland
Jeffrey Ryan Hollis
Elizabeth Susan Hyon
Shima Jalalipour
Tracy Dry Kane and Jeremy Donald Kane, MPP'06
Ramona Louise Kappel Johns
Andrew David Kennedy
Anjlee Khurana
Kerry Bartoe Lea and William Bradford Lea, MD'08
Linda Katherine Leibfarth
Sarah Elizabeth Luppen
Cassie Nicole Madden, BA'05
Abbey Leigh Mansfield
Kimyatta Ebonik McClary, BS'05
Buddy Austin Meyer
William Nelson Minor
Tammra Sharee Mitchell
Edmund Michael Morrell
Nadya May Munasifi
Kiyohito Okita
Christopher Harrison Orders
Chad Spencer Pehrson
Dorian Antoine Peters
Alyson Smith Podris
Meera Vrajlal Popat
Blair Thornhill Preiser
Emoke Katalin Pulay
Simon Nicholas Pulman
Gabe Roberts
Peter Christopher Robison and Rebecca Robison
Brett Jordan Sander
Zachary Mark Schlichter
Preetma Singh
William Carlos Spaht
Ryan Andrew Strain
Deepa Nagam Subramanian
Scott Patton Tift and Nesrin Elinor Tift
Linda Toth
Abigail Stanton Weisbrod
Christopher H. Winburn
Ameena Nadeem Ashfaq and Rehan Ahmed, MD'08
2009
Herbert F. Allen
Lesley Rand Attkisson
Jacob L. Barney
James William Bowden and Emily R. Bowden, MBA'10
James Austin Broussard
John Clifton Bumgarner
Andrew Wayne Byrd Jr.
Thaddeus Michael Bzomowski
Kristin Cooke Davis
Brittany Morgan Doolittle
Samuel Evert Endicott
Seth Martin Erickson
Casey Lynn Fiesler
Carrie Frondorf
Lauren Michelle Gaffney, BS'03
Andrea Marie Gervais
James W. Gibson
Scott Franklin Goldman and Rebecca Hope Dezube, MD'09
Marchello Dewaun Gray
Robert John Grubb II
Julia Ann Hanks
William Justin Hendrix
Pamela Margaret Holland
Chris Daniel Hydak
Christopher Brett Jaeger
Ngozi Chinwe Joe-Nwankwo
Margaret Rose Johnson
Misty Alexandria Johnson, BA'06
Katherine Leigh Kelly
Stephen Daifun Lee
R. Wilson Loftis
Rachel Loko
Nora Anne Lynch
Nicholas H. Lynton
Janae Noelle Magee
Peter Craig Marshall
Brandon Cody Martin
Victoria Dawn McCoy
Allan Maurice McFarlane and Ashlee Caligone McFarlane
Emily Creditt McNicholas
Ryan Nicklaus Morgan and Whitney Morgan
Joseph Logan Murphy
Cullen O'Connor Newton
Jie Pan
Diane Michelle Pettit
Robby Sasir Pinnamaneni and Priya Arora Pinnamaneni
Katherine Marie Poulos
Keyan Rahimi-Keshari
Arnaldo da Cunha Rego Jr.
James Thomas Reilly
Brooke Elizabeth Russ
Byron Sarhangian
John Benjamin Schrader
Aurelia Jean Schultz
Michael John Sparks and Kelly Sparks
Erica Stauffer
Spencer Alan Stockdale
Patrick Thomas Strubbe
DeNae Marie Thomas
Rita Nicole Thomas
Kevin Roger Tran
Andrew Charles Veit and Ashlee Conley Veit
Herman Fitzgerald Webley
Virginia E. Worthy
Scott Calvin Gardner and Shannon Gardner
2010
Ashley Nation Bassel, BA'07
Matt James Carter, BE'03, and Hillary Hager Carter, BS'04, PhD'09
Katherin Jean Chapman
Richard Aaron Chastain and Kathryn Chastain
Jennifer Lynn Cone, BA'07
Faisal Delawalla
Rachel Ross Friedman
Andrew Robert Gould
Joel Abraham Heller
William Lane Holby
Kathryn Elizabeth Kelly
Matthew Elias Koch, MTS'10
Daniel Robert Kuninsky, BA'01, and Joey T. Schneider
Victoria Jean Langton
Robert Andrew McRight, MDiv'10
Gregory Vaughn Pugh and Anna Pugh
Steven Michael Reilly
Peter M. Routhier
Karen Elizabeth Spain
Brian Mitchell Van Wyk
Randa Marie Von Kanel

Friends (non-law alumni)

*Deceased

Top of page
Top of Page